Życie nie zawsze bywa usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szału

przez | 21 stycznia 2022
Niestety nierzadko jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, obowiązki oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu ludzi jest na pewno niewiele, gdyż cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo nie do zniesienia, że lepiej będzie pomyśleć o ucieczce. Najmądrzejszym rozwiązaniem jest wówczas poszukiwanie nowej pracy.

Kiedy zainteresował Cię ten wątek, obejrzyj witrynę a zapewne zdobędziesz więcej danych na to fascynujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Kiedy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zasugerować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to dobre wyjście dla ludzi, którym się śpieszy albo dla tych, którzy nie mogą już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Warto zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Warto jednak dążyć do ugody. Możemy chociażby zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas też zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, by być świadomym tego, że takie porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.