Zima rzeczywiście taka zła? Na pewno nie dla każdego. Ci co umieją korzystać z jej uroków czekają na nią z utęsknieniem

przez | 27 stycznia 2022
Co roku właściwie to samo. Pory roku mijają bardzo szybko, lecz najintensywniej mija lato, zaś ciągną i dłużą się tygodnie jesienno-zimowe. Oczywiście, to jest nasze subiektywne odczucie, gdyż tak naprawdę klimat się ociepla i tak mamy coraz więcej ciepłych okresów w roku. Wystarczy zerknąć na stare fotografie, jakie były zimy, jakie powodzie pozimowe.

Teraz częściej powódź zdarza się latem, a kiedyś jak już, to zwykle właśnie po śnieżnej zimie, gdy góry śniegu zaczynały topić się. No i tak, wielu chciałoby, żeby zawsze było lato, ale nie wszyscy.

Wielu nie potrafi wyobrazić sobie roku bez zimy, bez śniegu. W pamięci maja te zimy, gdy śniegu było jak na lekarstwo, nawet w górach. Jeśli znajdą się ludzie, którzy będą narzekać, że lato jest zbytnio za krótkie, to oni mają „odchyl” w drugą stronę, pragną zimy z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego? (Wyjazdy z Snowmotion) Odpowiedź wydaje się mało skomplikowana, chociaż prawdą jest, iż dla każdego znaczy to trochę coś innego.

Białe szaleństwo, czyli aktywna zima

Autor: Midland
Źródło: Midland

Większość ubóstwiających najchłodniejszą porę roku zapewne korzysta z niej aktywnie.

Czy ta tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (https://moveforlife.pl/kontakt/), która odnosi się do omawianej sprawy, więc niewątpliwie także Cię zainteresuje!

Już w lato ogląda katalogi, gdzie są buty do snowboardu, wiązania snowboardowe, narty, kijki i kaski, rękawiczki, kombinezony i czapki. Najczęściej korzystają z internetu poszukując frazy przykładowo „buty snowboard”. Jednak, są też inni, kochający zimowe miesiące, a wcale nie korzystają z zimowych szaleństw na nartach czy na snowboardzie. Da się ich sklasyfikować jako osoby preferujące chłodny klimat, śnieg i powietrze arktyczne. (Studenckie wyjazdy na narty) Takie osoby wspaniale odnaleźli by się w Skandynawii.

Bliżej im bowiem do klimatów rodem z Północy niż upalnego Południa. Wreszcie najwięcej z nas jak lubi śnieg to tylko przez chwilę, a najlepiej, jak jest on na święta. To osoby, które nie wyobrażają sobie, aby w święta lub chociażby w zimę nie było ani trochę śniegu. (Polecamy wiązania snowboardowe) Może nie przepadają, kiedy za oknem jest chłodno, ale uważają, że to dość dziwne, jeśli w taką porę, jak zima nie pada śnieg. A Ty w jakiej jesteś grupie? A może w ogóle ten temat nie istnieje, gdyż po postu nie lubisz zimy i ten okres w roku mógłby dla Ciebie nie istnieć?