Zdrowy tryb życia non stop, czyli po co trzeba uprawiać sport regularnie?

przez | 6 czerwca 2022
Chcecie być bardziej szczęśliwi i lepiej wyglądać? Przepis jest niezwykle łatwa: wystarczy, że systematycznie będziemy uprawiać sport. Dzięki temu nasza sylwetka stanie jest smuklejsza, a poziom hormonów szczęścia sprawi, że życie stanie się przyjemniejsze. Jeśli nie uprawiamy żadnego sportu, od chwili obecnej powinniśmy to zmienić. Przyczyniamy się nie tylko naszemu zdrowiu, lecz również poprawi to nasze postrzeganie całego świata i innych ludzi.

idź na WWW

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie karnetu na siłownię. Najlepiej, jeżeli będziemy chodzić na zajęcia z kimś znajomym. Dzięki temu wzajemnie będziemy się motywować do regularnych ćwiczeń. Pamiętajmy o tym, by po wysiłku nie biec na pizzę, piwo albo do restauracji typu fast food. W wypadku, kiedy nie lubimy zorganizowanych zajęć, powinniśmy pomyśleć, aby kupić dla siebie i swojego partnera rowery spiningowe – porównaj. Dzięki nim będziemy mogli dbać o kondycję przez cały rok. Nawet wtedy, kiedy za oknem będzie huragan, będziemy mogli pedałować, oglądając ciekawy serial czy film. Rowery spiningowe, podobnie jak te tradycyjne, mają mnóstwo atutów. Po pierwsze poprawiają wydolność płuc, wpływają na ogólny poziom kondycji i rewelacyjnie kształtują nasze łydki oraz uda. Są rozsądną alternatywą dla klasycznych dwóch kółek, szczególnie, kiedy aura nie jest dobra. Jeśli mamy tyle samozaparcia, spokojnie możemy zainwestować w takie rozwiązanie. W końcu, czego się nie robi dla dobrej sylwetki, a tym bardziej dla dobrego samopoczucia i zdrowia?

Jeśli pokochamy już uprawianie sportu, musimy pomyśleć o interesujących wakacjach. Sprawdzonym pomysłem są… górskie wędrówki. Nie kusiło was nigdy, by wziąć namiot turystyczny i przespać się na leśnej polanie, niedaleko rozpalonego ogniska? A następnego dnia spakować się i udać się w dalszą podróż? Zalet takich wakacji jest dużo. Przede wszystkim to rewelacyjny sposób na zrelaksowanie się. Ponadto pozytywnie wpłynie na poziom dotlenienia naszego organizmu. Po takim wypoczynku z pewnością powrócimy do codziennych obowiązków bardziej

rower

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com

radośni, pełni ciekawych pomysłów i gotowi na nowe zadania. Nie ma nic zgodnego z prawdą w stwierdzeniu, że namiot (zobacz polskie namioty turystyczne) turystyczny to rozwiązanie dla młodych.

W każdym wieku przystoi dbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną i po prostu dobrze się bawić. Wypoczynek pod namiotem to dobra propozycja dla ludzi w każdym wieku! Nie bójmy się więc spełniać własnych marzeń. Tym bardziej, jeżeli dbamy przy tym o zdrowie i spędzamy czas w spokojnej atmosferze. Aktywność fizyczna sprzyja. Rowery spiningowe, spacery, nordic walking, jogging, pływanie, rolki, tenis – to tylko kilka pomysłów na owocne spędzanie wolnego czasu. Są o wiele bardziej ciekawe niż siedzenie na kanapie i bezcelowe gapienie się w telewizor. Świeci słońce, lato w pełni – najwyższa pora wciąć się w garść i zrobić coś dobrego dla siebie i swojego zdrowia!