Zdrowe i piękne stopy – jak profesjonalnie eliminować odciski?

przez | 9 lipca 2021
Pewnie każdy z nas pragnie mieć piękne oraz zdrowe stopy, należałoby więc poprawnie o nie dbać.

piękne stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven

Bezspornie bardzo ważka jest stosowna pielęgnacja oraz czystość stóp, jaka sprawia, że nasze stopy nie tylko wspaniale wyglądają, ale także są zdrowe i nie narażone na różnorodnego typu schorzenia. Jednak nawet przy wyśmienitej higienie stóp nieraz możemy mieć kłopot przykładowo z odciskami.

Odciski są strapieniem niejednej osoby, często mogą być przyczyną nieprawidłowo dostosowanego obuwia, na przykład chodzenia w zbytnio ciasnych butach, w nadto luźnych butach lub też w butach na obcasie. Co więcej odciski mogą powstawać również przez chodzenie w butach o zbyt cienkiej podeszwie czy też podczas chodzenia w butach bez skarpetek. Odciski zdołają powodować dokuczliwość, a nieleczone doprowadzić nawet do groźnego stanu zapalnego. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się jak wygląda odpowiednie, profesjonalne usuwanie odcisków. Można z powodzeniem skorzystać z nowoczesnych sposobów u podologa .

By nie dopuścić do rozwinięcia się stanu zapalnego warto jak najszybciej począć leczyć odciski. Ulgę zdoła przynieść moczenie stóp w ciepłej wodzie i późniejsze wykluczenie martwego naskórka z wykorzystaniem pumeksu. Dodatkowo odciski można złagodzić kwasem salicylowym i później bez trudności usunąć. Aczkolwiek wolno także udać się do doktora – podologa, jaki zajmuje się profesjonalnym usuwaniem odcisków. Jeśli masz do czynienia z większymi i uciążliwymi do wyeliminowania odciskami to naturalnie taka wizyta będzie potrzebna, w szczególności, że nieprofesjonalne usuwanie odcisków może tylko pogorszyć sprawę. http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-bytom/

stopy

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna powinno się dbać o to, aby Twoje stopy zawsze były zdrowe i śliczne. Jeżeli nie chcesz przyzwolić do zaistnienia odcisków to pamiętaj o tym, aby zawsze nosić prawidłowo dobrane, wygodne buty, dodatkowo świetnym rozwiązaniem okażą się także wyśmienite wkładki do butów, jakie dodatkowo ochraniają stopę i gwarantują większy komfort. Specjalne wkładki ochronne do butów minimalizują tarcie bądź ciśnienie, które często jest przyczyną odcisków, ponieważ efektywnie oddzielają część stopy od wewnętrznej części obuwia. Podpytaj u podologa http://www.podologmarcinkowska.pl.