Zażywanie leków zmniejszających ból na własną rękę – czy zażywanie ich jest bezpieczne?

przez | 6 stycznia 2022
W przypadku migreny, przy całościowym przemęczeniu, w stresie albo w przypadku problemów z bezsennością, ludzie zwykle biorą różnego typu preparaty. biorą je, bo są dostępne od ręki, można je kupić w drogerii, na stacji benzynowej, w kiosku albo dowolnym większym markecie. Weszło im to w krew i zamiast korzystać z delikatnych preparatów lub metod naturalnych, jak aromaterapia czy muzykoterapia, z przyzwyczajenia sięgają po kapsułki.

relaks w naturze

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że ludzie nie szukają przyczyny bólu i nie próbują jej zlikwidować, tylko starają się stłumić ból powszechnie dostępnymi lekami przeciwbólowymi. Podobnie ze skutkami przedłużającego się stresu – zamiast chcieć zredukować do minimum i zafundować sobie silny odpoczynek, nie likwidują powodów swojego złego samopoczucia i sięgają po używki. A co człowiek może dla siebie zrobić, by zmniejszyć przykre skutki życia w ciągłym biegu, codziennych porcji stresu i niezdrowego stylu życia? Kilka prostych zmian w życiu codziennym pomoże odzyskać stabilizację.

Przede wszystkim spróbujmy zupełnie odstawić leki przeciwbólowe. Na początku na pewno będzie trudno je czymś zastąpić, zwłaszcza jeśli mamy wyrobiony nawyk sięgania po nie w każdej chwili, kiedy tylko pojawia się ból. Nie miejmy żadnych leków przeciwbólowych przy sobie. Kiedy dopadnie nas nagły ból, łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Warto mieć przy sobie woreczek lub rodzaj takiej gąbeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który pomoże przy bólu głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z pomieszczenia (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno przynieść ulgę. Można też nosić buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, żeby wetrzeć je w skronie przy silnym bólu. Zmęczenie po długim dniu możemy zmniejszyć podczas wieczornej kąpieli w wannie. Dobrze jest też dodać odprężające olejki do wody i włączyć elementy typu: muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery czy medytacja – https://www.swiatleku.pl/ (https://www.swiatleku.pl/)?nych metod relaksacyjnych powinno przynieść pożądane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia na pewno zdadzą egzamin również przy problemach z zasypianiem. Najczęściej natłok codziennych zajęć albo stres wynikający z niedokończonych rzeczy nie pozwala nam spokojnie zasnąć. By nie przewracać się z boku na bok, dobrze jest nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy oraz włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojną muzyką. To pomoże się wyciszyć i przyspieszy zasypianie. Starajmy się, by naszą odruchową reakcją na dopadające nas problemy było sięgnięcie po naturalne, nieinwazyjne metody. Leki dostępne online to na pewno ekspresowy i działający sposób na walkę z bólem, ale wygramy ją tylko wtedy, kiedy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.