Zatroszcz się o swe stopy

Na nieszczęście nie jest to pytanie, jakie zadajemy sobie dość często. Prowadzi to do komplikacji z chorującymi stopami, brzydkimi jak też bolesnymi nagniotkami, niemiłym zapachem i stwardniałą skórą, jakiej nie chce wyeliminować nawet pumeks.


Lato
Wprowadził: artégo


Zobacz również

Gdzie mieszkańcy stolicy najczęściej się leczą, czyli encyklopedyczny przewodnik po stołecznych ośrodkach służby zdrowia

lekarz
Wprowadził: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Choć do placówki zdrowia nie chcemy zbyt często chodzić, to jednakże niekiedy wizyta u dermatologa albo lekarza medycyny rodzinnej jest nieunikniona. Kiedy wybieramy określoną przychodnię bądź specjalistyczny gabinet, to wtedy musimy odpowiedzieć przynajmniej na kilka podstawowych pytań. W omawianym przypadku nierzadko kierujemy się podpowiedziami innych pacjentów, lecz i lokalizacja placówki ma spore znaczenie.


kosmetyki do stóp
Wprowadził: Centrum Kosmetyczno-Dermatologic


Pielęgnacja stóp jest wyjątkowo ważna nie tylko z estetycznych względów, lecz również zdrowotnych. Poniżej znajdziesz kilka dobrych porad, w jaki sposób dbać o stopy jak też wykonywać pedicure. I pamiętaj! Zdrowe stopy odwdzięczą ci się także ładnym wyglądem. Kiedy nie masz czasu na aktywność fizyczną, która pobudza też stopy, spróbuj paru ćwiczeń dla stóp. Wykonuje się je na siedząco: relaks dla stóp: rozluźnij mięśnie a także stawy stóp potrząsając nimi, w taki sposób jakbyś rozluźniała np. stawy a także mięśnie dłoni, na koniec pomachaj paluchami u jednej stopy, później u drugiej. Miej na uwadze, iż zwyczajne chodzenie będzie niesłychanie świetnym ćwiczeniem dla stóp. Uważaj natomiast na bieganie. Jeżeli masz kłopoty z krążeniem, kośćmi bądź stawami – wyselekcjonuj mniej obCiążający stopy sport.


Stosowne nawilżenie skóry stóp po myciu jest bardzo ważne, dlatego kupując kosmetyki do stóp, zwracaj uwagę na składniki. Najodpowiedniej kupować kremy zawierające naturalne olejki roślinne a także mineralne. Kremy do stóp częstokroć mieszczą też lanolinę. Do mycia używaj specjalnych płynów mieszczących kwas mlekowy. Zwyczajne, codzienne dbanie o stopy nie starczy, jeżeli: dojdzie do urazu stopy, pojawi się grzybica stóp bądź paznokci, na stopach pojawią się brodawki, masz problemy z krążeniem, masz cukrzycę.


Wówczas nieodzowna będzie wizyta u medyka: konsultacja, specjalistyczne terapia ewentualnie profilaktyka (będzie to szczególnie ważne w przypadku cukrzycy i grzybicy stóp).
18/09/09, 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.