Zatroszcz się o swe stopy

przez | 16 sierpnia 2021
Na nieszczęście nie jest to pytanie, jakie zadajemy sobie dość często. Prowadzi to do komplikacji z chorującymi stopami, brzydkimi jak też bolesnymi nagniotkami, niemiłym zapachem i stwardniałą skórą, jakiej nie chce wyeliminować nawet pumeks.

Lato

Autor: artégo
kosmetyki do stóp

Autor: Centrum Kosmetyczno-Dermatologic
Pielęgnacja stóp jest wyjątkowo ważna nie tylko z estetycznych względów, lecz również zdrowotnych. Poniżej znajdziesz kilka dobrych porad, w jaki sposób dbać o stopy jak też wykonywać pedicure. I pamiętaj! Zdrowe stopy odwdzięczą ci się także ładnym wyglądem. Kiedy nie masz czasu na aktywność fizyczną, która pobudza też stopy, spróbuj paru ćwiczeń dla stóp.

Poszukując godnych obejrzenia artykułów, wejdź na na ten link. Naprawdę zalecamy tą treść (https://www.fabrykaoptyka.pl/salon-wroclaw-pilsudskiego-112/), gdyż ona z pewnością również przyciągnie Twój wzrok.

Wykonuje się je na siedząco: relaks dla stóp: rozluźnij mięśnie a także stawy stóp potrząsając nimi, w taki sposób jakbyś rozluźniała np. stawy a także mięśnie dłoni, na koniec pomachaj paluchami u jednej stopy, później u drugiej. Miej na uwadze, iż zwyczajne chodzenie będzie niesłychanie świetnym ćwiczeniem dla stóp. Uważaj natomiast na bieganie. Jeżeli masz kłopoty z krążeniem, kośćmi bądź stawami – wyselekcjonuj mniej obCiążający stopy sport.

Stosowne nawilżenie skóry stóp po myciu jest bardzo ważne, dlatego kupując kosmetyki do stóp, zwracaj uwagę na składniki. Najodpowiedniej kupować kremy zawierające naturalne olejki roślinne a także mineralne. Kremy do stóp częstokroć mieszczą też lanolinę. Do mycia używaj specjalnych płynów mieszczących kwas mlekowy. Zwyczajne, codzienne dbanie o stopy nie starczy, jeżeli: dojdzie do urazu stopy, pojawi się grzybica stóp bądź paznokci, na stopach pojawią się brodawki, masz problemy z krążeniem, masz cukrzycę.

Wówczas nieodzowna będzie wizyta u medyka: konsultacja, specjalistyczne terapia ewentualnie profilaktyka (będzie to szczególnie ważne w przypadku cukrzycy i grzybicy stóp).