Zasady rozliczania deklaracji podatkowych, w jaki sposób wypełnić coroczny pit aby wszystko było dobrze policzone

Końcówka kwietnia to dla każdego kto pracuje czas, gdy musi się rozliczyć z urzędem skarbowym. Obowiązek ten będzie dotyczył każdego, kto uzyskał w poprzednim roku nawet minimalny dochód. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozliczyć się nieco wcześniej, wręcz jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie jeżeli się ma odliczenie.

czas na rozliczenie pit
Wprowadził: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatni dzień kwietnia, a jeżeli będzie to weekend, to pierwszy dzień roboczy, to termin ostateczny, za to zeznania można składać praktycznie od początku stycznia. Koniecznie należy pamiętać o tym terminie, spóźnienie choć o jeden dzień będzie za sobą niosło konieczność tłumaczenia się w urzędzie skarbowym, a przeważnie kończy się to także karą pieniężną.

Czasu na policzenie i przesłanie deklaracji jest kilka miesięcy, więc osoby, które nie zrobiły tego w terminie przeważnie zwyczajnie sobie zlekceważyły ten obowiązek. Jeśli ktoś pozostawił sobie złożenie deklaracji na sam koniec, to może ją ostatecznie przesłać listem poleconym, jako termin będzie się wtedy liczyć data złożenia go na poczcie.

Zobacz również

Dostępne aplikacje do rozliczania podatku - duża wygoda i prostota korzystania

gadżet
Wprowadził: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowy kwartał każdego roku wiąże się dużej części osób z obowiązującym rozliczeniem podatku. Jest to zobowiązanie każdego pracującego i sprecyzowany jest konkretnymi terminami.


Oprócz samego wysłania deklaracji ważne jest również jej prawidłowe policzenie. Wszelkie pomyłki mogą skutkować koniecznością robienia korekty, a w poważniejszych przypadkach także karą finansową. Dlatego też powinno się dokładnie wyszczególnić każdy dochód, jaki się uzyskało w ostatnim roku kalendarzowym. W prostych przypadkach, gdy ktoś nie ma firmy ani nie ma jakiś skomplikowanych obliczeń, policzenie pitu jest bardzo proste, zwłaszcza jeśli się ma dostęp do internetu i komputera. Niezwykle przydatne w wypełnianiu deklaracji są programy, przy pomocy których można dokładnie przygotować całe zeznanie. Coraz popularniejsze są również portale księgowe, pozwalające na rozliczenie podatków online, przy pomocy swoich narzędzi. W razie konieczności służą one także, za niewielką opłatą, pełnym wsparciem księgowych i pomocą przy wypełnianiu deklaracji. Niekiedy warto wydać parę złotych i być pewnym, że wszystko będzie odpowiednio wypełnione, niż tracić później czas na tłumaczenie się w urzędzie skarbowym.

Gdy stwierdzisz, że umieszczone w tym artykule informacje są godne uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku pożyczka pod zastaw mieszkania. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

/J]
18/11/01, 07:22:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.