Zalety kosmetyków z kuchennej szafki

przez | 16 marca 2022
kosmetyki z kuchni to kapitalna alternatywa dla kosmetyków z drogerii.
Na półkach w drogerii bez dużego problemu możesz znaleźć wiele kosmetyków, które nęcą potencjalnego klienta swoimi pielęgnacyjnymi przymiotami i obiecują uzyskanie spektakularnych rezultatów, które bardzo często ciężko spostrzec.

basen
peeling cukrowy

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami najbardziej skuteczne produkty do pielęgnacji dające widoczne efekty, znajdują się w naszej kuchni.

Odczuwasz niedosyt? Pragniesz sporo postów na zbliżony temat? Dla nas to wyśmienita wiadomość. Zatem kliknij (https://loknabok.pl/11-stylizacja-wlosow) w poniższy link i gotowe.

Wystarczy odrobina chęci, aby przygotować mieszankę, która polepszy kondycję naszej cery lub włosów, natomiast całkowity koszt wszystkich produktów koniecznych do jej wykonania będzie o wiele niższy niż koszt kosmetyku, po użyciu którego otrzymalibyśmy analogiczne rezultaty. Domowe kosmetyki są nadzwyczaj dobrą alternatywą dla drogeryjnych produktów, dlatego że nie mieszczą alkoholu jak też składników, jakie nadzwyczaj często podrażniają skórę. W większości wypadków produkty kuchenne nie są w pełni wyzyskiwane, ze względu na fakt, że zwyczajnie wielu z nas nie zna ich pozytywnych właściwości.

Jednym z produktów, który bez problemu możesz znaleźć w jakiejkolwiek kuchni, a może on stać się świetnym środkiem do pielęgnacji będzie soda . Może być ona stosowana do wybielania płytki zębów lub paznokci. Zapewne nigdy nie słyszałaś, że soda może znajdować przeznaczenie jako naturalny dezodorant. Ażeby uniknąć parabenów i aluminium, które z reguły mieszczą się w dezodorantach a także antyperspirantach wystarczy wymieszać sodę z wodą, a będzie można cieszyć się działającym zupełnie naturalnym, a do tego taniutkim kosmetykiem. Nadzwyczaj dobrym, delikatnie złuszczającym artykułem jest cukier.

Przy użyciu cukru oraz oliwy z oliwek możesz szybko oraz prosto stworzyć peeling cukrowy, dzięki jakiemu złuszczymy martwy naskórek, zaś jednocześnie będziemy pewni, że nie zawiera on drażniących substancji, jakie częstokroć widnieją w składzie umieszczonym na etykietkach drogeryjnych kosmetyków.