Zadłużenie może stanowić albo problem, albo zadanie do zrobienia – wszystko zależy od nas i naszego nastawienia.

Lepiej wybrać opcję, gdy nie musi wkraczać firma windykacyjna, a więc spłacić zadłużenie


Spłacanie należności może okazać się dużą zmorą dla każdego dłużnika, jeśli nie podejdzie on należycie do tego zagadnienia.


Największy problem pojawia się zwykle wtedy, kiedy okazuje się, że nie mamy za co spłacać zaciągniętych zobowiązań. Wówczas nasze kłopoty stają się większe, tym bardziej, jeżeli do działania wkracza firma windykacyjna (Czytaj tutaj więcej), jakiej podstawowym zadaniem jest odzyskiwanie długów.

Jeśli znajdujący się tutaj artykuł Cię interesuje, to kliknij ten odnośnik - zobaczysz tam użyteczny tekst, który z pewnością uznasz za ciekawy.

Jak tego uniknąć?


grupa szkoleniowa
Wprowadził: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com


Zobacz również

Otwarcie pizzerii musi być dobrze przeanalizowane

firma
Wprowadził: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcemy uruchomić własny biznes, to powinniśmy się uważnie namyślić, czy pragniemy pracować całkowicie na własną rękę, czy może pragniemy się podpiąć pod znaczniejszą sieć. W tym drugim przypadku będziemy musieli trzymać się niektórych odgórnych zasad, ale część decyzji będzie należeć do nas, a w dodatku będziemy mieli na początku sporą pomoc i w razie problemów, także będziemy mieli szansę liczyć na wsparcie.


Rzecz jasna istotne jest odpowiednie nastawienie do całej kwestii. Jeśli będziemy chcieli uciec od myśli, że ciąży na nas dług, nic to nie pomoże. Rzecz jasna umożliwi nam to odejście od problemu, ale będzie to odstawienie na jedynie chwilę i w praktyce może doprowadzić do jeszcze większych kłopotów. Mając dług powinniśmy w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę z tego, czyli zrozumieć, że mamy zadanie do zrobienia. Takie podejście określa już samo z siebie kierunek działania. Po pierwsze rozumiemy, że mamy zadanie, a więc trzeba działać, po drugie zaś wiemy, że jest ono do zrobienia, czyli jest możliwość spłacenia długu, wyjścia z niego. Rzecz jasna najlepiej jest nie popadać w długi (Przeczytać tutaj), żyć tak, żeby ich nie mieć i to jest najlepsze wyjście, gdy już jednak w nie wejdziemy, powinno się po prostu znaleźć rozwiązanie, aby je spłacić.


Odpowiednie nastawienie do kwestii zadłużenia jest niezwykle istotne, gdyż to ono w istocie determinuje czy będzie konieczna windykacja i nakazy z sądu, czy wszystko tak zrobimy, że krok po kroku spłacimy dług. Warto pójść w tym drugim kierunku.
18/11/03, 07:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.