Zadbany mężczyzna

przez | 10 maja 2022
Nieprawdą jest iż wyłącznie kobiety dbają o swoją krasę. Coraz częściej czynią to też faceci. Z myślą o panach powstają specjalne kosmetyki dla mężczyzn o delikatnej konsystencji, odpowiednich cechach i w „męskich” opakowaniach oraz – naturalnie – zapachach. Są to: kremy do twarzy i rąk, szampony, pomadki osłonowe do ust jak też pachnidła. Dzisiejszy mężczyzna sięga po nie każdego dnia, latem dorzucając do powyższego zestawu kremy z filtrem, a zimą emulsje osłonowe.

Skóra panów w każdym calu odróżnia się od skóry pań.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to w tym miejscu jest notka z serwisu (http://www.tantraroom.pl/), która też posiada niezwykle ciekawe dane na omawiany tutaj temat.

To za sprawą testosteronu, hormonu, który powoduje, iż: panowie posiadają grubszą skórę, bujniejsze owłosienie jak też więcej gruczołów łojowych. To dlatego faceci z jednej strony są

Mężczyzna

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

bardziej odporni na działanie czynników z zewnątrz, ale z drugiej łatwiej w ich wypadku o przewlekły trądzik. Nie bez znaczenia jest także codzienne golenie zarostu. Nieodpowiednio dobrany krem do golenia bądź niewłaściwa maszynka potrafią spowodować podrażnienia, a czasami nawet uczulenie. Warto wybierać delikatne pianki do cery wrażliwej, zaś po goleniu balsamy kojące. Więcej produktów: roztwór wodny jodu

Dbałość o ciało męskie świetnie widać na przykładzie antycznych Egipcjan. Chociaż nie zmarszczki, lecz zbytnie łysienie przysparzało im najsporzej zgryzot, to mieszaniny, jakie stosowali żeby zachować włosy nawet obecnie budzą szacunek. Pewnym z ich wymysłów było zestawienie aloesu w stosownych proporcjach z tłuszczami roślinnymi, co stało się prototypem wielu współczesnych sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji męskich włosów. Informację o autorze:

„Przeciętny” mężczyzna ma zazwyczaj tłustą skórę, czasami z wypryskami, chociaż pewne partie buzi i u niego mogą być wrażliwe. Które zatem kosmetyki dla mężczyzn musi wybierać? Prawidłowe oczyszczanie twarzy jest dla niego fundamentem pielęgnowania. Dobrze stosować do tego celu specjalnego żelu z mikrogranulkami. Kremy panowie winni używać rano i wieczorową porą, zarówno na buzię, jak i na szyję. Może to być preparat matujący do cery przetłuszczającej się, odżywczy bądź zabezpieczający przed zgubnym działaniem promieni słonecznych.

Zimą na przesuszenie narażone są także ręce. Balsam do męskich dłoni musi przede wszystkim odżywiać skórę rąk, ale bez problemu można sięgnąć po krem małżonki. Najważniejsze, aby był regenerujący.