Zadbane zęby są podstawą, jeżeli chcemy mieć nie tylko piękny uśmiech, ale i jak najlepiej czuć się każdego dnia.

O czym trzeba pamiętać i jakie wizyty odbywać, żeby faktycznie nasze zęby były w jak najlepszym stanie?


Wśród ważnych kwestii zdrowotnych, o jakich powinniśmy jak najbardziej pamiętać jest oczywiście zadbanie o zęby i dziąsła.


Jeśli o to chodzi istotna jest prewencja, a więc zapobieganie występowaniu uszkodzeń i ubytków. Walka z nimi jest niestety bardziej uciążliwa aniżeli wczesne zapobieganie drobnym nieprawidłowościom.


invisalign wrocław
Wprowadził: Hebe Aguilera
Źródło: http://www.flickr.com


W przypadku dbania o prawidłowy stan uzębienia ważne jest nie tylko leczenie uszkodzonego szkliwa, ale również usuwanie kamienia nazębnego Wrocław, czy czyszczenie zębów. Istotne jest także zadbanie o dziąsła. Jeżeli są osłabione – czyli krwawią i są wrażliwe chociażby na odmienne temperatury, jak najbardziej powinno to nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u stomatologa, a jeszcze lepiej: periodontologa. Ten ostatni zajmuje się ogólnie pojętymi chorobami przyzębia, ich badaniem i leczeniem. Stan dziąseł jest niezwykle ważny dla ogólnego stanu zębów i mogą one w wyraźny sposób wpływać na pojawienie się rozmaitych chorób jamy ustnej, jeśli o nie odpowiednio dobrze nie zadbamy.


Rzecz jasna zdrowe zęby to także proste zęba (zobacz clinident.pl). Dzisiaj istnieją rozmaite możliwości prostowania zębów. Począwszy od standardowych aparatów ortodontycznych, po nowoczesne rozwiązania jak między innymi invisalign Wrocław.


Zobacz również

Cera trądzikowa u nastolatków, a u dorosłych - czy należy dbać o nią tak samo?

badania
Wprowadził: SORAYA
Źródło: SORAYA
Trądzik bywa zmorą każdej osoby, u której się ukażę - nie wygląda przyjemnie, a tym bardziej nie dodaje nam pewności siebie. Większość z nas "przeżyło" w swoim życiu chociaż kilka wyprysków, które to pokazały się gdzieś na naszej twarzy - większości także wspomniany "proces" przystopował albo nawet i zanikł w całkowity sposób wraz z przekroczeniem samego progu dorosłości.


Dlaczego invisalign Wrocław możemy uznać za nowoczesne rozwiązanie? Między innymi dlatego, że estetycznie wygląda, jak też działa z mniejszą szkodą na zęby. Warto skontaktować się z ortodontą i porozmawiać z nim o zastosowaniu tego typu rozwiązania u siebie, jeśli mamy wadliwy zgryz.
18/08/08, 12:13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.