Zadbane i lśniące uzębienie

przez | 26 grudnia 2021
Każdy z nas śni o zdrowych, estetycznych i białych zębach. Niestety nie każdym jest to dane, toteż wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym ciągiem zabiegów poprawiających prezencję własnych zębów. Jednym z nich jest odnowa zębów przednich.

zdrowe zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Układ zębów można dopasowywać, co jest doskonałym wyjściem dla ludzi z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami.Stomatologia estetyczna Wrocław stosuje najlepszej klasy materiały pozwalają na perfekcyjne odzwierciedlenie koloru zęba, pozyskując wynik spełniający najwyższe wzorce estetyczne. Zobacz: W przypadku obszernych braków, również w bocznych zębach leczonych kanałowo, stomatolostomatologia (sprawdź również klinika stomatologiczna w łodzi)na proponuje wypełnienia pełnoceramiczne pozwalające na zachowanie części zęba, przy równoczesnych dużych szansach ulepszenia funkcjonalności i estetyki zębów. Zapełnienia takie aplikowane są przy całościowych przebudowach zgryzu i porządnych odnowach łuków zębowych. Licówki wykonywane są z porcelany i za pomocą cementu mocowane są do zewnętrznej powierzchni zęba. Stomatologia estetyczna zaleca je pacjentom z zębami mocno przebarwionymi, nierównymi, bądź trwale naruszonymi. Licówki nakładane są na zeszlifowane zęby. Pozytywem licówek porcelanowych jest bardzo niska strata tkanek twardych zęba, oraz wytrzymałość na przebarwienia, więc przy prawidłowej pielęgnacji, będą cieszyć przez dłuższy czas. Autor:

gabinet dentystyczny

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Stomatologia estetyczna Wrocław oferuje także korony protetyczne, które sprzyjają analogicznym celom jak licówki, lecz w przeciwieństwie do nich pokrywają całego zęba ze każdych stron. Zezwala na odnowę skaleczonego zęba, sprzyja poprawieniu jego układu, rozmiarów, albo odcienia. Korony stosowane są też w leczeniu implantologicznym.
Jako że korona potrzebuje oszlifowania całego zęba, w związku z tym wykorzystywana jest jedynie w wypadkach, w których jest to wyjście optymalne. W zależności od zainteresowań, sprawiane są korony pełnoceramiczne, metalowo-porcelanowe. Mosty wykorzystywane są w przypadkach małych braków zębowych. Wymagają oszlifowania dwóch sąsiednich zębów. Most odtwarza stracony ząb przez mocowanie korony do przylegających zębów. Takie wyjście jest wykonalne nawet do paru brakujących zębów.