Z jakiego powodu lasery cieszą się taką popularnością podczas leczenia wielu problemów z wyglądem skóry.

przez | 1 grudnia 2021
Lasery są bardzo chętnie wykorzystywanymi przyrządami w nowoczesnej kosmetologi. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie do nich należeć będzie przyszłość medycyny estetycznej, ze względu na swoje możliwości, niewystępujące skutki uboczne i bardzo szerokie wykorzystanie.

depilacja laserem

Źródło: foter.com
W urządzeniach tych wykorzystuje się promień lasera o precyzyjnie dobranych parametrach, czyli długości światła i mocy wiązki. Ich działanie przede wszystkim polega na stymulacji komórek skóry do działania. Promieniowanie dochodząc do wnętrza tkanek rozgrzewają je, w następstwie czego zaczynają się najróżniejsze procesy, jakie w ostatecznym efekcie dadzą ogromną zmianę w wyglądzie. Przy użytkowaniu zgodnie z zaleceniami laserowe zabiegi są wyjątkowo bezpieczne, nie dając w zasadzie żadnych skutków ubocznych.

Wciągający artykuł? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to spójrz także na podobne witryny posiadające podobne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Dodatkowo charakteryzują się naprawdę dużą skutecznością, niemożliwą do uzyskania inny technikami. Na przykład ujędrnianie twarzy (prosto z tego źródła) pozwoli po kilku seansach otrzymać efekt, jaki nie występuje nawet po chirurgicznym zabiegu.

Jak widać w praktyce, lasery mają swoje zastosowanie nawet przy pozbywaniu się cellulitu i zbędnej tkanki tłuszczowej.

Jeśli ta publikacja jest według Ciebie na tyle ważna, że musisz poznać ją też od innej strony, zatem potrzebne Ci podobne wiadomości, to więcej znajdziesz w treści.

Coraz bardziej popularne usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha (zobacz) będzie polegać na włożeniu pod powierzchnię skóry specjalnych włókien emitujących laserowe promienie, przy pomocy których komórki tłuszczu są koagulowane i są później wydalane z organizmu. Zabieg ten będzie mało inwazyjny i bezbolesny, porównując go z pozostałymi technikami nie daje również w zasadzie żadnych ubocznych skutków ani nie wymaga jakiegoś długiego czasu na rekonwalescencję.

zabieg laserem

Autor: Elite
Źródło: Elite
W taki sam sposób wykonuje się również usuwanie cellulitu laserem (więcej pomocnych wskazówek). Powstawanie pomarańczowej skórki jest w dużym stopniu zależne od ilości tkanki tłuszczowej, i jej eliminacja równocześnie daje dużą poprawę jeśli chodzi o wygląd skóry. Dodatkowo można zastosować nowoczesne lasery diodowe, których promienie stymulują rekonstrukcję naczyń wewnątrz tkanek, dzięki nim także otrzymuje się bardzo dobre wyniki.