Z jakiego powodu lasery cieszą się taką popularnością podczas leczenia wielu problemów z wyglądem skóry.

przez | 9 lipca 2021
Lasery są bardzo chętnie wykorzystywanymi przyrządami w nowoczesnej kosmetologi. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie do nich należeć będzie przyszłość medycyny estetycznej, ze względu na swoje możliwości, niewystępujące skutki uboczne i bardzo szerokie wykorzystanie.

depilacja laserem

Źródło: foter.com
W urządzeniach tych wykorzystuje się promień lasera o precyzyjnie dobranych parametrach, czyli długości światła i mocy wiązki. Ich działanie przede wszystkim polega na stymulacji komórek skóry do działania. Promieniowanie dochodząc do wnętrza tkanek rozgrzewają je, w następstwie czego zaczynają się najróżniejsze procesy, jakie w ostatecznym efekcie dadzą ogromną zmianę w wyglądzie. Przy użytkowaniu zgodnie z zaleceniami laserowe zabiegi są wyjątkowo bezpieczne, nie dając w zasadzie żadnych skutków ubocznych.

Wciągający artykuł? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to spójrz także na podobne witryny posiadające podobne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Dodatkowo charakteryzują się naprawdę dużą skutecznością, niemożliwą do uzyskania inny technikami. Na przykład ujędrnianie twarzy (prosto z tego źródła) pozwoli po kilku seansach otrzymać efekt, jaki nie występuje nawet po chirurgicznym zabiegu.

Jak widać w praktyce, lasery mają swoje zastosowanie nawet przy pozbywaniu się cellulitu i zbędnej tkanki tłuszczowej. Coraz bardziej popularne usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha (zobacz) będzie polegać na włożeniu pod powierzchnię skóry specjalnych włókien emitujących laserowe promienie, przy pomocy których komórki tłuszczu są koagulowane i są później wydalane z organizmu. Zabieg ten będzie mało inwazyjny i bezbolesny, porównując go z pozostałymi technikami nie daje również w zasadzie żadnych ubocznych skutków ani nie wymaga jakiegoś długiego czasu na rekonwalescencję.

zabieg laserem

Autor: Elite
Źródło: Elite
W taki sam sposób wykonuje się również usuwanie cellulitu laserem (więcej pomocnych wskazówek). Powstawanie pomarańczowej skórki jest w dużym stopniu zależne od ilości tkanki tłuszczowej, i jej eliminacja równocześnie daje dużą poprawę jeśli chodzi o wygląd skóry. Dodatkowo można zastosować nowoczesne lasery diodowe, których promienie stymulują rekonstrukcję naczyń wewnątrz tkanek, dzięki nim także otrzymuje się bardzo dobre wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*