Z jakich powodów warto systematycznie dbać o stan zębów, jeżeli nie chce się wydawać fortuny przy ich leczeniu.

O tym, że o swoje żeby trzeba dbać, każdy chyba miał okazję słyszeć tysiące razy. Cóż jednak z tego, jeżeli i tak wiele osób średnio przykłada się do codziennej higieny osobistej, albo zębów wcale nie myjąc, albo robiąc to nieprawidłowo.


przychodnia
Wprowadził: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com


Jeśli do tego dojdzie dieta opierająca się na słodyczach i gazowanych napojach, to kłopoty z próchnicą gotowe. Dlatego też odpowiednia higiena jamy ustnej jest tak ważna, lecz tak samo ważne są systematyczne kontrole u dentysty. Zaleca się, żeby je wykonywać przynajmniej raz w roku, w czasie nich będzie można poznać stan swoich zębów i dowiedzieć się, co musi zostać wyleczone. Oczywiście należy też samemu sprawdzać, czy nie zaczęły się pojawiać jakieś ubytki, zresztą silny ból na pewno niejednej osobie dość brutalnie to uświadomi.


Leczenie niedużych dziurek jest bardzo opłacalne z paru powodów. Przede wszystkim dużo mniej kosztuje, za zwykłe leczenie dentysta łomża powinien policzyć sobie co najwyżej sto pięćdziesiąt złotych. Przy dużych ubytkach te koszty mogą znacząco się powiększyć, jeżeli konieczne będzie leczenia kanałowe, to czasami tysiąc złotych się okaże zbyt mało. No i nie można zapominać o tym, że zaniedbywane zęby w pewnej chwili mogą zacząć bardzo boleć, a niekiedy nawet nie uda się ich uratować. Na szczęście w takich przypadkach także jest rozwiązanie, czyli można sobie wstawić sztuczne, a takimi rzeczami będzie się zajmował protetyk łomża.


Zobacz również

Powszedniość cukrzyka – czyli, czy należy bać się bycia uzależnionym od pompy?

kobieta używająca pompy insulinowej
Wprowadził: Peter
Źródło: http://www.flickr.com
cukrzyca nie jest absolutnie wyrokiem, który efektywnie uniemożliwiać będzie zdolność do pełnego korzystania z życia. Faktem jest jednak, że na liczne dodatkowe aspekty trzeba zwracać znacznie większą uwagę.


Trzeba się jednak liczyć z tym, że naprawdę dobrze przeprowadzone prace protetyczne kosztują naprawdę sporo.
17/08/18, 08:21:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.