Z jakich powodów warto leczyć swoje zęby jak tylko pojawią się w nich nawet nieduże ubytki.

Strach przed dentystą u wielu osób może być tak silny, że ciężko je przekonać do wizyty. Czasami dopiero dotkliwy ból zęba ma wpływ na decyzję, że będzie jednak trzeba usiąść na fotelu.


Kręgosłup lubi pływać!
Wprowadził: Trady S.A.
Źródło: Trady S.A.


Zobacz również

Dlaczego warto być pielęgniarką

Na ratunek zwiotczałym ramionom
Wprowadził: Agencja Royal Brand
Źródło: Agencja Royal Brand
Wszyscy wiemy, iż fach pielęgniarki jest pewnym z najmniej docenianych w owym państwie. Jest też niezwykle wymagający zarówno pod względem wiedzy, umiejętności, jak również poświęcenia.


Lecz tego typu stan bardzo często będzie się wiązał z koniecznością kosztownego i długiego leczenia, najczęściej z wypełnianiem kanałów, a czasem nawet usunięciem zęba. Dlatego też nie warto do takich sytuacji dopuszczać i co najmniej raz w roku zjawiać się na dokładnym przeglądzie. Jaki, co trzeba zaznaczyć, nic nie boli, ponieważ stomatolog wołomin tylko sprawdzi stan zębów i poinformuje, co by trzeba było wyleczyć. Z reguły takie przeglądy kontrolne również są bezpłatne, zostaje więc tylko się zmotywować, zarezerwować termin i bez obaw zasiąść na dentystycznym fotelu.


zdrowie - marina
Wprowadził: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com


E-biznes, internet
Wprowadził: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu


Przeglądy są o tyle ważne, że w czasie nich będzie można znaleźć wszystkie pojawiające się ogniska próchnicy i odpowiednio szybko na to zareagować. Plombowanie niewielkich ubytków jest i tanie i bezbolesne. Przeważnie wystarcza do tego jedna wizyta, na której będzie założona plomba, a tak zabezpieczony ząb raczej się nie będzie psuł. Pozostawienie małej dziurki na dłuższy okres czasu może spowodować szybsze jej zwiększanie się, a jeżeli wystąpi już ból, to wtedy przygotować się trzeba na większe koszty.


O ile sama plomba kosztuje przeciętnie około stu-stu pięćdziesięciu złotych, to leczenie kanałowe przy tylnych zębach może kosztować nawet tysiąc. Nie wspominając już o bólu, jaki w większości przypadków towarzyszy bardziej popsutym zębom.
19/05/15, 15:08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.