Z czym wiąże się leasing pracowniczy? Czy jest to częsta praktyka? Co dobrze jest w tym temacie wiedzieć?

przez | 1 października 2021
Dzisiaj sporo firm korzysta coraz częściej z leasingu. Nie jest to już nowy temat, ponieważ leasing jest dobrym sposobem na to, aby wydać mniejszą ilość pieniędzy.

przerwa obiadowa w biurze

Autor: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast leasing pracowniczy to już nie tak często spotykane pojęcie. Z tego względu warto przybliżyć na czym on polega.
Gdy chcemy opisać pojęcie leasingu pracowniczego w dużym skrócie, można powiedzieć, iż jest to po prostu wynajem pracowników. Pracowników możesz wynająć tutaj – Odwiedź stronę partnera – . Jednak dobrze będzie poznać reguły, na których dochodzi do takich wymian. A konkretnie dany pracownik, jaki pracuje w firmie A, jest podnajmowany do pracy przez inną firmę. Rzecz jasna jest to odpłatny wynajem pracowników, natomiast wszelkie zasady ustalają najpierw między sobą dwa przedsiębiorstwa.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Podobne wiadomości zobaczysz również tutaj.

Mówiąc o detalach, mowa o długości trwania takiej pracy, wynagrodzeniu jak i o rodzaju pracy.

Rzecz jasna sam pracownik musi zgodzić się pisemnie na takie działania. Jeżeli przykładowo w którejś z firm jest praca dla informatyków i takie przedsiębiorstwo chciałoby skorzystać z formy takiego leasingu, to musi określić w przyszłej umowie cały zakres obowiązków takiego pracownika. W ten sposób, by taki pracownik (zobacz przerwy w pracy) miał świadomość na czym będzie polegało jego zadanie w firmie. Praca dla informatyków to z pewnością nie jedyne podnajmowane zawody, natomiast z pewnością dość popularne. Praca dla informatyków do znalezienia tutaj – Zobacz na portalu .

Warto także być świadomym tego, że stosunek pracy u obecnego pracodawcy zawiesza się na okres takiego leasingu. Wtedy bowiem pracownik zawiera inną umowę z nowym pracodawcą.