Z czym wiąże się leasing pracowniczy? Czy jest to częsta praktyka? Co dobrze jest w tym temacie wiedzieć?

Dzisiaj sporo firm korzysta coraz częściej z leasingu. Nie jest to już nowy temat, ponieważ leasing jest dobrym sposobem na to, aby wydać mniejszą ilość pieniędzy.


przerwa obiadowa w biurze
Wprowadził: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com


Zobacz również

Teścik na płodność - a więc, "przebadać się bez zależności od tego, jakiej jesteś płci"

tabletki
Wprowadził: whatleydude
Źródło: http://www.flickr.com
Czy ty oraz twój partner czy też partnerka, pragniecie dzieci w tej chwili, albo w najbliższej przyszłości? A może już teraz staracie się o dzieciątko od bardziej długiego czasu, i zauważyliście, iż wasze wspólne starania "wypalają na panewce", podczas gdy wasi znajomi starając się o wiele krócej o dzieciątko, już je posiadają, lub kobieta w ich związku jest obecnie w ciąży? Jeśli tak, jeśli zamartwiacie się tym wszystkim, przeczytajcie nasz tekścik - przybliżymy Wam wewnątrz nim pojedynczą spośród możliwych odpowiedzi na Wasze pytanka, na temacik tej rzeczy "W jaki sposób" zorientować się, co jest nie tak.


Natomiast leasing pracowniczy to już nie tak często spotykane pojęcie. Z tego względu warto przybliżyć na czym on polega.


Gdy chcemy opisać pojęcie leasingu pracowniczego w dużym skrócie, można powiedzieć, iż jest to po prostu wynajem pracowników. Pracowników możesz wynająć tutaj - Odwiedź stronę partnera - . Jednak dobrze będzie poznać reguły, na których dochodzi do takich wymian. A konkretnie dany pracownik - (nasz odsyłacz) -, jaki pracuje w firmie A, jest podnajmowany do pracy przez inną firmę. Rzecz jasna jest to odpłatny wynajem pracowników, natomiast wszelkie zasady ustalają najpierw między sobą dwa przedsiębiorstwa. Mówiąc o detalach, mowa o długości trwania takiej pracy, wynagrodzeniu jak i o rodzaju pracy.


Rzecz jasna sam pracownik musi zgodzić się pisemnie na takie działania. Jeżeli przykładowo w którejś z firm jest praca dla informatyków i takie przedsiębiorstwo chciałoby skorzystać z formy takiego leasingu, to musi określić w przyszłej umowie cały zakres obowiązków takiego pracownika. W ten sposób, by taki pracownik (zobacz przerwy w pracy) miał świadomość na czym będzie polegało jego zadanie w firmie. Praca dla informatyków to z pewnością nie jedyne podnajmowane zawody, natomiast z pewnością dość popularne. Praca dla informatyków do znalezienia tutaj - Zobacz na portalu .


Warto także być świadomym tego, że stosunek pracy u obecnego pracodawcy zawiesza się na okres takiego leasingu. Wtedy bowiem pracownik zawiera inną umowę z nowym pracodawcą.
18/07/11, 16:37:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.