Z czym wiąże się leasing pracowniczy? Czy jest to częsta praktyka? Co dobrze jest w tym temacie wiedzieć?

Dzisiaj sporo firm korzysta coraz częściej z leasingu. Nie jest to już nowy temat, ponieważ leasing jest dobrym sposobem na to, aby wydać mniejszą ilość pieniędzy.


przerwa obiadowa w biurze
Wprowadził: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com


Zobacz również

Teścik na płodność - a więc, "przebadać się bez zależności od tego, jakiej jesteś płci"

tabletki
Wprowadził: whatleydude
Źródło: http://www.flickr.com
Czy ty oraz twój partner czy też partnerka, pragniecie dzieciaki w tej chwili, albo w najbardziej bliskiej przyszłości? A może już teraz staracie się o dzieciątko od dłuższego czasu, oraz zauważyliście, iż wasze wspólne starania "SPAlają na panewce", w czasie kiedy wasi wspólni znajomi starając się o wiele bardziej krótko o dzieciątko, już je mają, lub kobieta wewnątrz ich związku jest w ciąży? Jeżeli tak, jeżeli zamartwiacie się tym wszyściutkim, przeczytajcie nasz tekst - przybliżymy Wam w nim pojedynczą spośród dających możliwość odpowiedzi na Wasze pytania, na temat tej rzeczy "Jak" zorientować się, co bywa nie tak.


Natomiast leasing pracowniczy to już nie tak często spotykane pojęcie. Z tego względu warto przybliżyć na czym on polega.


Gdy chcemy opisać pojęcie leasingu pracowniczego w dużym skrócie, można powiedzieć, iż jest to po prostu wynajem pracowników. Pracowników możesz wynająć tutaj - Odwiedź stronę partnera - . Jednak dobrze będzie poznać reguły, na których dochodzi do takich wymian. A konkretnie dany pracownik - (nasz odsyłacz) -, jaki pracuje w firmie A, jest podnajmowany do pracy przez inną firmę. Rzecz jasna jest to odpłatny wynajem pracowników, natomiast wszelkie zasady ustalają najpierw między sobą dwa przedsiębiorstwa. Mówiąc o detalach, mowa o długości trwania takiej pracy, wynagrodzeniu jak i o rodzaju pracy.


Rzecz jasna sam pracownik musi zgodzić się pisemnie na takie działania. Jeżeli przykładowo w którejś z firm jest praca dla informatyków i takie przedsiębiorstwo chciałoby skorzystać z formy takiego leasingu, to musi określić w przyszłej umowie cały zakres obowiązków takiego pracownika. W ten sposób, by taki pracownik (zobacz przerwy w pracy) miał świadomość na czym będzie polegało jego zadanie w firmie. Praca dla informatyków to z pewnością nie jedyne podnajmowane zawody, natomiast z pewnością dość popularne. Praca dla informatyków do znalezienia tutaj - Zobacz na portalu .


Warto także być świadomym tego, że stosunek pracy u obecnego pracodawcy zawiesza się na okres takiego leasingu. Wtedy bowiem pracownik zawiera inną umowę z nowym pracodawcą.
18/07/11, 16:37:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.