Wyspecjalizowane kosmetyki do włosów muszą być odpowiednio dobrane

przez | 30 czerwca 2022
Wszechobecne spoty reklamowe zachęcające do odpowiedniej dbałości o włosy umieją zachwycić wyglądem włosów aktorek lub modeli. Choć w wielu przypadkach włosy w reklamie są upiększane cyfrowo, to nadal marzymy o włosach dokładnie takich, jak ulubionej modelki oraz o fryzurze jak zrobionej przez popularnego fryzjera.

Modelka w gorsecie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście rynek kosmetyczny rozgałęził się na klienta detalicznego i można już kupić w drogeriach, zwykłych lub w sieci, profesjonalne kosmetyki do włosów, używane przez stylistów na całym świecie. Kosmetyki te są rzecz jasna stosownie kosztowniejsze, jednakże gatunkowo są znacząco bardziej wartościowe od większości tanich towarów dostępnych w każdych drogeriach.

Wkroczenie na ten rynek profesjonalnych specyfików sprawiło, że również tańsze firmy rozpoczęły rozbudowywać swoje katalogi kosmetyczne o towary dla specjalistów. Osiągnięcie fryzury takiej jak u stylisty jest możliwe z wykorzystaniem jednego z fundamentalnych środków stylizacyjnych – pianki do włosów (-> kliknij). Właśnie ten kosmetyk jest tak istotny w stylizacji włosów, że wypada przyswoić sobie jego szczegółową instrukcję stosowania. Jedynie wtedy powinniśmy liczyć na idealne uczesanie jak gdyby z pierwszych stron gazet.

Instrukcje o tym, jak poprawnie używać pianki do włosów można znaleźć w sieci, gazetach, albo wystarczy zapytać własnego stylisty. Warto pamiętać także, iż pianki jako profesjonalne kosmetyki do włosów, powinny być odpowiednio dobrane.

Rzeczony produkt może się różnić mocą czy ilością, którą powinno się nałożyć. Są pianki na włosy bardzo mokre, wilgotne i suche. Spełniają również różnorodne zadania – pielęgnacyjne, stylizujące, rozświetlające, regeneracyjne, pomagające zachować włosy proste, zwiększające objętość oraz wiele innych. Właśnie dlatego odpowiedni ich dobór do naszych włosów i potrzeb jest taki istotny.

Długie włosy

Autor: iStockphoto
Źródło: iStockphoto
Przed rozpoczęciem używania kosmetyków do włosów z profesjonalnych linii kosmetycznych, dowiedzcie się jak najwięcej o waszych włosach a także zasięgnijcie porady u swojego stylisty, które z osiągalnych kosmetyków są dla waszych włosów najbardziej odpowiednie Dzięki temu wybierzecie te produkty, które rzeczywiście odżywią wasze włosy, a nie będą ich niszczyć.