Wyposażenie apteczki domowej

Apteczka domowa powinna zostać zaopatrzona w stosowny zestaw farmaceutyków, ziółek, materiałów opatrunkowych a także sprzęt trwały.


Celem łatwego odszukania koniecznego leku, zawartość apteczki warto podzielić na parę części.
dentysta
Wprowadził: M M
Źródło: http://www.flickr.com


Miej dostępne, bardziej ochronione muszą być farmaceutyki do wewnętrznego użytku, następnie farmaceutyki do zewnętrznego użytku. Z kolei środki a także materiały opatrunkowe powinny się znajdować w miejscu bez trudności dostępnym, pod ręką. Na farmaceutyki stale zażywane przez któregoś z lokatorów musi być w apteczce odseparowane miejsce.


popielniczka
Wprowadził: uzi978
Źródło: http://www.flickr.com


Apteczka domowa powinna być dobrze ochroniona przed dziećmi. Wolno w niej składować wyłącznie medykamenty czytelnie opisane: nazwa farmaceutyku, zastosowanie, termin przydatności jak też dawkowanie. Nie można gromadzić nazbyt dużej ilości farmaceutyków. Lekarstwa należy przechowywać w ich własnych, oddzielnych opakowaniach. Nie można ich przelewać lub przesypywać. Wieczko każdego pojemniczka musi być dokładnie zamknięte. Zapobiegnie to procesowi wietrzenia się leków. Wszelkie medykamenty muszą być przechowywane w ciemnych miejscach, bo światło powoduje psucie się medykamentów jak też obniża efektywność ich działania. Warto zwrócić uwagę na instrukcję składowania leków. Niektóre powinny być przechowywane w szczególny sposób. Zawartość apteczki domowej trzeba sprawdzać kilkakrotnie w ciągu roku.
W apteczce domowej powinny być wyłącznie farmaceutyki podawane w ramach okazjonalnej pomocy, w przypadkach typowych, zatem takich, w jakich nie ma wątpliwości, jak lekarstwo podać. W apteczce domowej powinny znaleźć się m.in. leki przeciwbólowe a także syrop na kaszel.
19/02/11, 07:28:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.