Wymarzona emerytura

Dzięki szczędzeniu na emeryturę możemy zapewnić sobie godziwą przyszłość. Nie dobrze jest być na bakier z oszczędzaniem, albowiem przyszli emeryci prawdopodobnie uzyskają emeryturę na poziomie 55 – 40% swojej ostatniej pensji. Istnieją rozmaite sposoby gromadzenia środków finansowych, które umożliwiają zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych.

http://pccinwestor.pl/o-obligacjach-inwestowaniu
Wprowadził: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Przystępne formy inwestowania pieniędzy na majętną przyszłość to między innymi: utrzymywanie funduszy lokacie , programy inwestycyjno-ubezpieczeniowe, plany inwestycyjne, kupno obligacji. Osoby zaciekawione korzystaniem z możliwości dobrowolnego gromadzenia oszczędności, z których zyski będą czerpały za parędziesiąt lat, mają naprawdę wielkie spektrum możliwości doboru firmy, która będzie w ich imieniu inwestowała.

Dwie najpopularniejsze możliwości to plany systematycznego oszczędzania, tak zwane PSO a także programy ubezpieczeniowo-inwestycyjne, współtworzone poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Załóżmy, że co miesiąc systematyczne odkładamy określoną kwotę, dla przykładu sto zł. (http://pccinwestor.pl/jak-nabyc-obligacje/) W jaki sposób będą inwestowane nasze środki? W ramach PSO całość wpłacanych środków jest inwestowana w wyselekcjonowaną przez klientów taktykę. Najczęściej przy zakładaniu rachunku rejestrowego przez internet jesteśmy zwolnieni z zapłaty manipulacyjnej za kupno jednostek (na przykład w PKO TFI), potencjalnym wypracowanym przychodem podzielimy się przy sprzedawaniu jednostek – wtedy zapłacimy podatek od zysków kapitałowych.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.