Wymarzona emerytura

przez | 26 grudnia 2021
Dzięki szczędzeniu na emeryturę możemy zapewnić sobie godziwą przyszłość. Nie dobrze jest być na bakier z oszczędzaniem, albowiem przyszli emeryci prawdopodobnie uzyskają emeryturę na poziomie 55 – 40% swojej ostatniej pensji. Istnieją rozmaite sposoby gromadzenia środków finansowych, które umożliwiają zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pieniądze gotówką

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Przystępne formy inwestowania pieniędzy na majętną przyszłość to między innymi: utrzymywanie funduszy lokacie , programy inwestycyjno-ubezpieczeniowe, plany inwestycyjne, kupno obligacji. Osoby zaciekawione korzystaniem z możliwości dobrowolnego gromadzenia oszczędności, z których zyski będą czerpały za parędziesiąt lat, mają naprawdę wielkie spektrum możliwości doboru firmy, która będzie w ich imieniu inwestowała.

Dwie najpopularniejsze możliwości to plany systematycznego oszczędzania, tak zwane PSO a także programy ubezpieczeniowo-inwestycyjne, współtworzone poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Załóżmy, że co miesiąc systematyczne odkładamy określoną kwotę, dla przykładu sto zł. W jaki sposób będą inwestowane nasze środki? W ramach PSO całość wpłacanych środków jest inwestowana w wyselekcjonowaną przez klientów taktykę. Najczęściej przy zakładaniu rachunku rejestrowego przez internet jesteśmy zwolnieni z zapłaty manipulacyjnej za kupno jednostek (na przykład w PKO TFI), potencjalnym wypracowanym przychodem podzielimy się przy sprzedawaniu jednostek – wtedy zapłacimy podatek od zysków kapitałowych.

Możliwe jest przekazywanie środków między poszczególnymi subfunduszami. Musimy jedynie pamiętać, iż przenosząc się pomiędzy subfunduszami, każdorazowo dzielimy się z fiskusem zarobionymi dotychczas zyskami. Plan ubezpieczeniowo-inwestycyjny.

Potrzebujesz kluczowe informacje (https://www.eurea.pl/gielda-dlugow) na wyłuszczony tu temat? Nie ma nic prostszego – musisz wejść w podany link i tam odkryjesz mnóstwo interesujących szczegółów.

W ramach planu inwestycyjno-ubezpieczeniowego od dnia zawarcia umowy zyskujemy ochronę ubezpieczeniowa naszego życia i ewentualnych umów ponadplanowych, zatem np. inwalidztwa, poważnego zachorowania itp.

Zarazem znakomita część naszej składki zostanie ewidencjonowana na rachunku inwestycyjnym, zatem będzie przechowywana na naszym indywidualnym oszczędnościowym koncie. Inwestor może wybrać parę typów sposobów inwestowania, poczynając od bardziej ryzykownych jednakże zyskowniejszych inwestycji w akcje, po bardziej bezpieczne jednakże mniej dochodowe obligacje państwowe.