Wyliczasz podatek? Nie zapomnij o oddaniu 1% na organizację pożytku powszechnego!

przez | 9 lipca 2021
Razem z nadejściem nowego roku kalendarzowego mocno koncentrujemy się na rozliczeniach pit. Jest to ważny proces, na który należy skierować dużą uwagę, by dobrze uzupełnić formularze. Aktualnie jest to znacząco ułatwione, bowiem dostępne w sieci aplikacje do kalkulowania gwarantują nie wyłącznie sprawne policzenie wszystkich kwot i sporządzenie dobrego formularza, ale również wysłanie go do właściwego urzędu drogą internetową. Jest to niebywałe ułatwienie, z którego użytkuje coraz więcej osób. Nie ulega wątpliwości, że wyraźnie oszczędza to ich czas i nerwy, które wiązałyby się z długim czekaniem w kolejkach w referacie skarbowym. Razem z kłopotem rozliczeń wiąże się akcja przekazywania procenta od podatku dla przeróżnych instytucji. Należy się tym zainteresować.

1 procent

Autor: swimboy1
Funkcjonujące w naszym kraju organizacje pozarządowe w największym stopniu utrzymują się z datków społeczeństwa. Nie da się ukryć, iż są to organizacje niezmiernie wartościowe, bowiem niosą wsparcie wielu potrzebującym osobom i nie wyłącznie. Coraz więcej z nich tworzy się z projektem aktywizowania społeczeństwa i aranżowania przeróżnego typu wydarzeń uświadamiających w licznych kwestiach. Jeśli w związku z tym planujemy wesprzeć ich działanie należy pamiętać, żeby przeznaczyć 1 procent z podatku. Jest to bardzo proste, ponieważ wszystkie elektroniczne aplikacje do wypełniania formularzy PIT mają zamieszczoną specjalną kolumnę, w którą wystarczy wprowadzić odpowiedni dla danej instytucji numer KRS. Akcja ta promowana jest od kilku lat i tworzy duży zastrzyk funduszy dla wielu organizacji. Zasadnicze jest, że można wyłonić organizację z swojej miejscowości. Gdy nie wiemy jak przekazać 1% to wystarczy na stronie referatu skarbowego przeglądnąć szczegółowe wytyczne i informacje chociażby o bazach organizacji.

Interesujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona też stanowi wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej kwestii.

Jednorazowy gest wsparcia jest niezwykle istotny, a w rzeczywistości nic nas nie kosztuje.

Dla wielu instytucji ta akcja jest niesłychanie pomocna, stąd należy się w nią angażować i popierać idee pomocy obywatelskiej w naszym kraju.