Wybór idealnych strojów na komunię dla dzieci w ogromnej mierze zależy od kościoła

przez | 9 lipca 2021
Wybór eleganckich strojów komunijnych dla dzieci w dużym stopniu zależy od parafii, w której będzie odbywać się uroczystość. W niektórych kościołach obowiązuje dowolny strój na komunię, co znaczy, że rodzice w swoim zakresie zakupują dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle występują w garniturach, dziewczynki natomiast zwykle w różnorodnych sukniach. Są jednak i takie kościoły, w jakich preferuje zdecydowanie bardziej skromniejszy i jednolity strój.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem bardzo skromnym, co nie oznacza jednak, iż nie możemy prezentować się gustownie i elegancko. Powinniśmy jednak pamiętać, iż komunia święta to w głównej mierze doświadczenie duchowe, strój (oryginalne stroje Mikołajki) ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Co nie oznacza jednak, iż dzieciak ma zrezygnować z ładnego i odświętnego stroju. Wręcz przeciwnie – alba świetnie podkreśli specyfikę tej uroczystości.

Wybór alby na strój (kliknij link strojemikolaja) komunijny wbrew pozorom ma bardzo wiele kluczowych zalet. Jedną z nich jest fakt, że dzieci pochodzące z mniej zamożnych rodzin nie będą czuć się gorsze przez to, iż posiadają znacznie tańsze ubranie. W prawdzie różnice społeczne to rzecz zupełnie normalna, jednakże nie możemy w tak uroczystym dniu jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich uwypuklać. Kościół to instytucja, która w głównym stopniu powinna promować równość, dlatego też alby komunijne są w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego powodu wybiera się właśnie tego typu strój (przeczytaj informacje). Garnitur czy sukienka komunijna to najczęściej dosyć drogie rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z wybranymi modelami ubrań na to wydarzenie są zdecydowanie tańsze. Szczególnie, że jest to ubiór, który zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu. Alby komunijne jednak wcale nie powinny być kojarzone z tym, że dziecko zupełnie nie będzie czerpać zadowolenia z tego wydarzenia. Trzeba przecież wybrać wszelkiego typu dodatki. Więcej pomysłów: Przede wszystkim dodatkami są rzecz jasna buty, najczęściej dziewczynki mają pozwolenie również na wybranie delikatnych dekoracji na włosy. Można zatem gustownie w albie wyglądać, a jednocześnie podkreślić swą indywidualność. Alby mogą być doskonałym rozwiązaniem, nie warto więc wpadać w niepotrzebną panikę, jeżeli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.