Wraz z nami starzeją się nasze oczy – Najnowszej generacji metody leczenia, efektywnie opóźniają osłabianie wzroku

przez | 25 marca 2022
Swoje apogeum zmysł wzroku uzyskuje w wieku 20 lat. Pozostałe choroby nabywamy poprzez oddziaływanie warunków środowiskowych. Zalążki starczowzroczności, tzn. pogorszenia ostrości postrzegania poprzez stwardnienie siatkówki, rozpoczynają się po 40 roku życia. Wiele chorób oczu można już zaliczyć do społecznych, bardzo często wiążą się ze sposobem życia, jaki prowadzimy.

Nie wolno zapominać, że oczy, określane przez poetów zwierciadłem duszy, nie tylko odzwierciedlają nasze emocje, ale i same na nie silnie reagują.

Interesujący wpis? W takim razie namawiamy Cię, abyś przejrzał nowe informacje z witryny, którą dla Ciebie stworzyliśmy. Kliknij proszę w podany link.

Innymi słowy – są równie podatne na stres, jak pozostałe narządy naszego organizmu. Najwyraźniej rozwój cywilizacji nie dobrze wpływa na naszą percepcję. A jakie są tego rezultaty dla naszego wzroku?

Zaćma – choroba utrudniająca życie!

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dalekowzroczność lub krótkowzroczność, astygmatyzm, zaćma, jaskra (informacje dla pacjentów). Katarakta jest bardzo częstą dolegliwością oczu, powodującą powolne osłabianie postrzegania. Choroba ta nie boli a jedynym jej przejawem jest sukcesywne osłabianie się patrzenia. Obraz staje się rozmyty, pojawiają się dysfunkcje postrzegania barw.

Obecnie stosuje się nowoczesne sposoby leczenia zaćmy starczej Najnowocześniejsze usuwanie zmętnienia soczewki opiera się na bezinwazyjnej metodzie przy wykorzystaniu lasera. Fakoemulsyfikacja nie wymaga stosowania igły i szwów, umożliwia usunięcie zaćmy starczej, we wszystkich stadiach rozwoju.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Po paru godzinach od zabiegu można wrócić do domu. Gdy tylko poczujemy, że z naszym postrzeganiem dzieje się coś złego, powinniśmy szybko zarejestrować się na wizytę do lekarza chorób oczu. Najnowszej generacji metody leczenia, efektywnie spowalniają pogarszanie się wzroku.

Obok zaćmy starczej wysoce niebezpieczną i jedną z bardzo często występujących chorób naszego zmysłu wzroku jest jaskra. Nie leczona jaskra grozi utratą wzroku. Usuwanie jaskry, obejmuje przede wszystkim branie medykamentów zbijających ciśnienie wewnątrz gałkowe a także medykamentów odżywiających nerwy wzrokowe. Czasami konieczne jest pozbywanie się operacyjne jaskry, które ma na celu zahamowanie choroby.