Włosy - pielęgnacja

Na to, jak prezentują się włosy oraz czy są zdrowe ma wpływ nie jedynie dieta jak też stan zdrowia, lecz również należyta pielęgnacja.


Jak o nie troszczyć się na co dzień, ażeby były śliczne i zdrowe? Poznaj fundamentalne, uniwersalne zasady pielęgnacji włosów.


sprawdź stronę www
Wprowadził: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com


biżuteria
Wprowadził: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate


Zobacz również

Doradzamy jakie są pomysły by zmienić swój image wraz z wiosną

Atrakcyjne i naturalne usta
Wprowadził: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Zakończenie czasu zimowego to dla kobiet okres, w jakim mogą się one postarać o to, aby całkowicie zmienić własny wygląd. Wówczas również mają obowiązek zatroszczyć się o to, by odwiedzić najlepszy gabinet kosmetyczny, gdyż tylko i wyłącznie w takim salonie będą mieć sposobność uzyskać dla siebie tego rodzaju zabiegi, które w stu procentach umożliwiają im zyskanie dla siebie pozytywnych efektów.


kosmetyki wyszczuplające
Wprowadził: Igor Stawiarski
Źródło: http://www.flickr.com


Panie, które muszą myć włosy każdego dnia, oraz takie, które mogą to czynić raz na parę dni. W obydwu wypadkach jest to postępowanie prawidłowe, bowiem włosy trzeba myć wtedy, kiedy tego wymagają, wyglądają na niezbyt świeże, albo skóra głowy jest przetłuszczona. Do mycia używamy szamponu dobranego do skóry głowy (omyłką jest dopasowywanie go do typu włosów). Szampon ma przede wszystkim oczyścić skórę, zmyć resztki środków do stylizacji, zaś w razie jakiegoś problemu (na przykład łupieżu) pomóc pozbyć się go. Ważna jest odpowiednia technika mycia . Szamponem staramy się myć wyłącznie skórę głowy. Wystarczy opuszkami palców z nałożonym na nie szamponem nieco ją masować.

Absorbujący artykuł? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zobacz także na podobne serwisy (http://annalotan.pl/) zawierające zbliżone zagadnienia - one całkowicie Cię pochłoną.

Błąd, który szkodzi włosom, to czyszczenie szamponem całych włosów, a przy okazji ciągnięcie ich i tarcie. Aby wyeliminować z włosów zanieczyszczenia, starczy ta piana, jaka tworzy się w trakcie mycia skóry. Zbieramy ją w dłoniach, zaś następnie przemieszczamy po całej długości włosów począwszy od nasady aż po końce. Włosy powinniśmy myć dwukrotnie: mycie wstępne rozpuści cząsteczki brudu, mycie zasadnicze gruntownie oczyści skórę.


Jakiego rodzaju odżywki do włosów używać? Odżywkę dopasowujemy do rodzaju oraz stanu włosów. Polepszy ich stan, zregeneruje, ale przede wszystkim zamknie łuski rozchylone podczas mycia, dzięki czemu włosy będą bajecznie odbijać światło.

Jeśli pragniesz szybko odnaleźć zbliżone teksty odnoszące się do omawianego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego rodzaju stronie.

Stosować należy je po każdym myciu .
19/04/18, 07:46:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.