Włosy – pielęgnacja

przez | 6 marca 2022
Na to, jak prezentują się włosy oraz czy są zdrowe ma wpływ nie jedynie dieta jak też stan zdrowia, lecz również należyta pielęgnacja.
Jak o nie troszczyć się na co dzień, ażeby były śliczne i zdrowe? Poznaj fundamentalne, uniwersalne zasady pielęgnacji włosów.

sprawdź stronę www

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
kosmetyki wyszczuplające

Autor: Igor Stawiarski
Źródło: http://www.flickr.com
Są Panie, które muszą myć włosy każdego dnia, oraz takie, które mogą to czynić raz na parę dni. W obydwu wypadkach jest to postępowanie prawidłowe, bowiem włosy trzeba myć wtedy, kiedy tego wymagają, wyglądają na niezbyt świeże, albo skóra głowy jest przetłuszczona. Do mycia używamy szamponu dobranego do skóry głowy (omyłką jest dopasowywanie go do typu włosów). Szampon ma przede wszystkim oczyścić skórę, zmyć resztki środków do stylizacji, zaś w razie jakiegoś problemu (na przykład łupieżu) pomóc pozbyć się go. Ważna jest odpowiednia technika mycia . Szamponem staramy się myć wyłącznie skórę głowy. Wystarczy opuszkami palców z nałożonym na nie szamponem nieco ją masować. Błąd, który szkodzi włosom, to czyszczenie szamponem całych włosów, a przy okazji ciągnięcie ich i tarcie. Aby wyeliminować z włosów zanieczyszczenia, starczy ta piana, jaka tworzy się w trakcie mycia skóry. Zbieramy ją w dłoniach, zaś następnie przemieszczamy po całej długości włosów począwszy od nasady aż po końce. Włosy powinniśmy myć dwukrotnie: mycie wstępne rozpuści cząsteczki brudu, mycie zasadnicze gruntownie oczyści skórę.

Jakiego rodzaju odżywki do włosów używać? Odżywkę dopasowujemy do rodzaju oraz stanu włosów. Polepszy ich stan, zregeneruje, ale przede wszystkim zamknie łuski rozchylone podczas mycia, dzięki czemu włosy będą bajecznie odbijać światło. Stosować należy je po każdym myciu .