Włosy – pielęgnacja

przez | 3 września 2021
Na to, w jaki sposób prezentują się włosy jak też czy są zdrowe ma oddziaływanie nie jedynie jadłospis oraz stan naszego zdrowia, lecz również należyta pielęgnacja.
W jaki sposób o nie troszczyć się na co dzień, by były piękne oraz zdrowe? Poznaj kluczowe, uniwersalne wytyczne pielęgnacji włosów.

Nie bez powodu – lśniące, gęste jak też schludne włosy są dumą każdej kobiety, natomiast zapuszczone sprawiają, że nie jedynie wyglądamy gorzej, lecz także gorzej się czujemy. To, w jakim stanie są włosy, zależy od mnóstwa czynników: hormonów, jadłospisu, zdrowotnych problemów, warunków pogodowych. Nawet zdrowe włosy i normalna skóra głowy w jakimś momencie życia mogą zacząć się przetłuszczać, zrobić się osłabione czy nawet zacząć wypadać. Stąd, podobnie jak w przypadku cery, warto co pewien czas przyjrzeć im się starannie w zwierciadle by ocenić, czy przypadkiem nie przyszedł czas na zmianę kosmetyków – o wsparcie w ich wyborze możesz również poprosić fryzjera. Jednakże o ile odmiana kosmetyków jest konieczna, o tyle reguły pielęgnacji włosów są uniwersalne. Dla zdrowia jak też wyglądu włosów należy je poznać a także stosować każdego dnia.
Wella Touch

Autor: www.outdoor.org.pl
Są damy, które muszą myć włosy na co dzień, oraz takie, które mogą to czynić raz na kilka dni. W obydwu przypadkach jest to postępowanie poprawne, jako że włosy trzeba myć wtedy, kiedy tego wymagają. Do ich umycia używamy profesjonalnego szamponu Goldwell. Ważna jest także należyta technika mycia włosów.

Szukasz może następnych pomysłów związanych z opisywanym w tym wpisie zagadnieniem? Jest na to doskonała rada: kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w serwisie (https://www.uniquecos.pl/sklep/swiece-i-zapachy/)!

Szamponem staramy się myć jedynie skórę głowy.

Wystarczy palcami z nałożonym na nie szamponem lekko ją masować. Błąd, jaki szkodzi włosom, to mycie szamponem całych włosów, a przy sposobności szarpanie ich i tarcie. Mokre włosy mają odchylone łuski, które uszkadza mocne tarcie.