Wiele słówek pożyczamy z innych języków

przez | 19 maja 2022
Niektóre na stałe weszły w obieg. To głównie domena młodych ludzi, gdyż oni zdecydowanie przodują w tym temacie. Lajkują, lofają się, szprechają do siebie, a starsze pokolenie niejednokrotnie zastanawia się, o czym oni mówią.
Wcale nie musi tak być.

Jak leczyć i pielęgnować chorą skórę

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
barber

Autor: Agência Brasil Fotografias
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzież ma własny język, a my możemy ich zaskoczyć czymś innym. Niewątpliwie słowo barber nawet dla tej młodej grupy będzie brzmieć nieznajomo, gdyż co jak co, ale w ich mowie jeszcze nie występuje. To pewne. Co tak w ogóle znaczy barber? Tłumacząc z języka angielskiego to nic innego tylko fryzjer, golibroda.

Nie jesteś w stanie doczekać się następnych wpisów? Mamy dla Ciebie łącze (https://evimedi-spa.pl/medycyna-estetyczna/), które da Ci możliwość, by zaznajomić się z wielką porcją nowych informacji.

Wśród dorosłych to termin o wiele bardziej znany, a zwłaszcza w grupie męskiej. Z jakiej przyczyny? To proste.

Jeżeli potrzebujesz analogicznych materiałów, co te zaprezentowanie w niniejszym tekście, to w artykule (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/swetry) znajdującym się tutaj z pewnością je znajdziesz.

Tym terminem określa się fachowego fryzjera dla panów, lecz nie tylko takiego od fryzury. Typowy barber to też specjalista od modelowania brody, która obecnie przeżywa prawdziwy renesans zainteresowania wśród panów. Taki fachowy barber podczas wizyty profesjonalnie wykona takie klasyczne strzyżenie, a poza tym z brody klienta stworzy rzeczywiście duży atut. Wskazane jest dodać, iż nie każdy fryzjer jest w stanie zagwarantować tak fachową usługę, jaką jest strzyżenie brody. Zaskocz więc jeśli tylko masz okazję swojego młodzieńca. W sytuacji, kiedy zapyta, dokąd wychodzisz, odpowiedz, iż barber na Ciebie czeka. Niechaj choć raz zachodzi w głowę, o czym Ty w ogóle mówisz.

Zrozumie na własnej skórze, jak to jest nie wiedzieć o co chodzi.
Takie zapożyczanie z innych języków nie bywa niczym złym, lecz wskazane jest pamiętać, że nasz ojczysty nie jest przecież biedny i raczej nim się posługiwać.