Wartość naturalnego jedzenia na generalny stan witalności

Jedzenie odgrywa zasadniczą funkcję w naszym istnieniu. Wpływa na nasze samopoczucie, dostarcza energię, jest kopalnią witamin. Nieodpowiednie jedzenie może powodować pogorszenie nastroju czy zmiany skórne. Na dodatek sporo z artykułów oferowanych na rynku naszpikowanych jest różnorodnymi sztucznymi konserwantami. Ich cel to podtrzymywać świeżość, dodawać kolor czy naśladować konkretny smak.
dieta
Wprowadził: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Nie zbdano długotrwałego wpływu konserwantów w pożywieniu na ciało człowieka

Z tego powodu coraz większa ilość osób jest zaciekawiona naturalnym pozywieniem. Coraz więcej kontroluje zawartość konserwantów w artykułach, które chcą kupić. Zaczęła się moda na zdrowe jedzenie - najlepsze tabletki (zobacz ból żołądka leki przeciwbólowe) msm. Modne zrobiło się pieczenie własnego chleba! Do tego celu używana jest mąka ekologiczna. Jej rozległy asortyment dostarczają liczne sklepy internetowe. Tak wypieczony bochen zachowuje walory odżywcze - witaminy i minerały. Mąka ekologiczna ma zastosowanie w każdym daniu, do którego przygotowania trzeba skorzystać z mąki. Przyda się więc przy robieniu ciasta, lepieniu pierogów lub placków. Istnieje tyle rodzajów mąk, ile jest odmian zbóż - najlepsze soki z dzikiej róży. Każda z nich charakteryzuje się odrębnymi cechami, i dedykowana jest różnym daniom. Przykładowo mąka z szarłatu spożywczego ma więcej błonnika niż otręby, jest bardziej bogata w magnez.


Zobacz również

Dlaczego najlepiej pić herbatę? Na co pomaga, jakiego rodzaju ma właściwości? Jakie mamy rodzaje herbat?

herbata w filiżance
Wprowadził: Christian Bär
Źródło: http://www.flickr.com
Herbata to jeden z ulubionych napojów Polaków. Jeśli tylko nie posłodzimy jej tonami cukru, to ma rewelacyjne właściwości, więc bardzo korzystnie może wpływać na nasz organizm.
Polifenole zawarte w herbacie to najlepsze przeciwutleniacze, gdyż zapobiegają rozwojowi niektórych nowotworów a także chorób układu krążenia.

zdrowe odżywianie
Wprowadził: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Zbawienne działanie zdrowego jedzenia na ciało

Produkty ekologiczne charakteryzują się tym, że były wytwarzane bez stosowania środków napakowanych chemią, to znaczy, że na polu gdzie wyrastały uprawy nie stosowano substancji syntetycznych do zwalczania szkodników, bądź pożywienie to nie było zmienione genetycznie. Przy chowie zwierząt sygnalizuje to, że zostały one karmione ekologicznymi paszami a także nie zostały karmione hormonami i antybiotykami. Dieta na bazie ekologicznych produktów zapewnia nam więc więcej siły witalnej (czytaj to), lepszy nastrój, zwiększoną niepodatność na choroby. Zapewnienie organizmowi wszystkich koniecznych witamin przyczyni się pożytecznie na generalny stan zdrowia - fizyczny jak i psychiczny. Pomoże to w lepszym odpowiadaniu na napięcie nerwowe.
20/04/08, 08:07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.