Wakacje w siodle- niezapomniane wakacje i skuteczna terapia dla osób niepełnosprawnych

przez | 10 lipca 2021
W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, żeby się jazdy konnej. W obecnych czasach powstaje coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jazdy konnej jak również hipoterapia. Dzięki obcowaniu ze zwierzętami można wiele się nauczyć, a konie mogą pomóc niepełnosprawnym wyzdrowieć.

Stadnina koni

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nasze dziecko ma problemy z poruszaniem się czy też postawa jest niepoprawna, lekarz może zalecić zajęcia z jazdy konnej. Przebywanie ze zwierzętami, pielęgnacja ich może być dla dziecka niezapomnianym przeżyciem. Nierzadko w trakcie wakacji organizuje się kolonie jak również turnusy dla osób Z niepełnosprawnością ruchową, które obejmują właśnie jazdę konną. Dzisiaj niemal każda szkółka jeździecka ma w swojej ofercie hipoterapię dla osób mających kłopoty z poruszaniem się – sprawdź ofertę polecanej szkółki jeździeckiej. Także jeśli mamy wady postawy, zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc na koniu (kliknij hipoterapia dla dzieci pod adresem www.stajniaiskra.pl!) musimy utrzymywać odpowiednią postawę jak również wzmacniamy mięśnie kręgosłupa a także miednicy. Jeśli rehabilitant zaleci takie zajęcia, nie należy się zastanawiać- przynoszą one same korzyści a także doskonałe efekty zdrowotne. Szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy pogoda jest najkorzystniejsza, warto decydować się na takie zajęcia.

Hipoterapia powinna odbywać się za zgodą lekarza tudzież w odpowiednim ośrodku, który ma w ofercie tego rodzaju zajęcia przykładowo w okresie wakacyjnym – sprawdź więcej na polecanej stronie. Osoby, które mają kłopoty z poruszaniem się, podczas poruszania się na zwierzęciu bardzo dobrze rozgrzewają partie mięśni. Dzięki temu niepełnosprawni po określonym czasie mogą nabyć prawidłowe nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze poruszanie się samemu.

Pragniesz poznać więcej szczegółów na ten temat? Jeśli tak, to kliknij tu oraz zdobądź cenne informacje (https://okulus.pl/) – na pewno ono również będzie według Ciebie pasjonujące!

Zajęcia z końmi pobudzają także zmysły- pacjent może głaskać konia jak również zaprzyjaźnić się z nim. Hipoterapia sprawi radość- zwierzęta te będą więc bardzo dobrymi terapeutami. Możemy też wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia podczas jazdy- wsiadanie czy też leżenie na grzbiecie może z powodzeniem zastępować wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to bardzo przyjazne zwierzęta, które mogą pomagać chorym w odzyskaniu zdrowia. Zajęcia w szkółce jeździeckiej są doskonałe tak samo dla dzieci zdrowych jak i dla osób niepełnosprawnych, warto więc skorzystać z ofert szkółek jeździeckich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*