W przypadku kłopotów z wierzycielami poznaj obowiązkowo poradnik dłużnika

przez | 2 marca 2022
Niejeden z nas co miesiąc dokonuje opłaty z tytułu czynszu za mieszkanie, rachunku za energię lub opłaty abonamentowej za telewizję lub dostęp do netu.

Często zdarza się, iż do tych opłat możemy dołączyć jakiś kredyt czy też pożyczkę. Nie zawsze musi to być od razu kredyt hipoteczny, lecz może być to również po prostu zakupienie przykładowo sprzętu rtv na raty.

W natłoku pracy i przy wielu codziennych obowiązkach może wydarzyć się w ten sposób, że jakiś rachunek nie został w odpowiednim czasie zapłacony, z jakiegoś powodu nie zrobiliśmy przelewu dotyczącego opłaty comiesięcznego czynszu lub zapomnieliśmy zapłacić za inne rzeczy. Zazwyczaj w takich sytuacjach nic się nie dzieje i po prostu mamy możliwość zapłacić w chwili, kiedy sobie o tym przypomnimy (dodaj zakładkę). Niestety tak samo często zdarza się tak, że jeśli już zapomnieliśmy o tym danym stałym rachunku, to już chyba do niego nie powrócimy. Nierzadkim działaniem w takich chwilach jest to, że przedsiębiorstwa wysyłają do nas zawiadomienia, iż nie odnotowano jakiejś opłaty albo że rata za telewizor jeszcze nie została uiszczona.

pieniądze

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Z czymś takim możemy spotkać się nierzadko, bowiem zazwyczaj jest tak, iż to jedna osoba w gospodarstwie domowym odpowiada za wszelkiego typu stałe płatności. Gorzej będzie, kiedy z premedytacją nie zapłacimy danych rachunków i zalegamy za kilka miesięcy z opłatą z tytułu rat kredytu za dom. Sytuacje, w których zalegamy z płatnościami rat bankowych są naprawdę trudne, bowiem możemy przełożyć spłatę raty, wydłużyć okres spłat, ale zdecydowanie banki nie lubią, jeśli stale zalegamy ze spłatą i nic z tym nie robimy.

W tego rodzaju sytuacji bardzo prędko występuje informacja, iż wobec nas zarządzono windykację długu i otrzymujemy wezwanie do spłaty.

Jeżeli Twoim planem na dzisiaj jest odszukanie następnego tak niebanalnego tekstu jak ten, to uczciwie zalecam tą treść (https://pietak.pl/). Przemyśl to – ona przypadnie Ci do gustu.

Wielu ludziom zazwyczaj taki zwrot jest kojarzony z tym, że lada moment w naszym mieszkaniu zjawi się komornik , który wszystko nam odbierze. Aby uniknąć wszelakich niejasności albo niepewności, w takich chwilach dobrze jest obejrzeć, co na ten temat mówi poradnik dłużnika. Taki biuletyn informacyjny da możliwość nam prędko zorientować się w zdarzeniu i dzięki temu dowiemy się, co aktualnie musimy wykonać i w jaki sposób mamy możliwość dojść do porozumienia z wierzycielami.