W których sytuacjach oraz w jakim miejscu stosuje się zabieg o nazwie mezoporacja?

Czy wiesz, że funkcjonuje pewna technika z pogranicza kosmetyki oraz chirurgii plastycznej, jaką wykorzystuje się wtedy, kiedy borykamy się z problemem z naszą cerą, wobec której różnego typu kremy czy też nieskomplikowane operacje są bezsilne?


mezoporacja
Wprowadził: John
Źródło: http://www.flickr.com


Jest to wykonywana w gabinetach kosmetycznych technika o kolokwialnej nazwie mezoporacja. Skojarzenie z wyrazem operacja jest jak najbardziej właściwe, ponieważ jest to operacja z przedziału medycyny kosmetycznej. Jest to powstała w 2001 r. alternatywa dla bolesnej oraz pozostawiającej po sobie wyraźne ślady mezoterapii igłowej. To właśnie dzięki powstaniu mezoporacji zabiegi odbudowy skóry mogłyby przejść z gabinetów chirurgicznych do kosmetycznych. Wymieniona metoda jest jedynym tego typu szybkim i efektywnym zabiegiem dostępnym aktualnie na rynku. Działa ona na zasadzie tworzenia w skórze specjalnych kanałów, przez które dostarczane są do niej niacyny i substancje odżywcze. Jest to prawdopodobne dzięki elektrycznej stymulacji, dzięki jakiej torują się kanaliki wodne.


Pacjent
Wprowadził: Centrum Kultury w Lublinie


Zobacz również

Uzdrawianie zaćmy - czyli szukanie najbardziej odpowiedniej gabinetu okulistycznej - porównywanie lecznic

szczupła sylwetka
Wprowadził: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Szukasz najwspanialszej kliniki optycznej? A być może pragniesz uleczyć się z zaćmy? Właśnie ten felieton jest dla Was!


We współczesnych czasach Leczenie zaćmy stało się realne dzięki rewolucyjnej metodzie medycznej, w której zmienia się wiekową oraz zmętniałą naturalną soczewkę oczu na sztuczną.


dentysta
Wprowadził: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com


Należałoby także wspomnieć, że przedstawiany zabieg nie jest bolesny. Odwrotnie - w czasie jego wykonywania skóra pacjenta jest pasowana, zatem zazwyczaj czuje on nawet dużą przyjemność. Jedyną nieprzyjemnością może być metaliczny posmak w buzi, jaki mógłby być rezultatem zastosowania niskiego napięcia energii elektrycznej. Zazwyczaj leczonym przy pomocy opisywanej metody jest cellulit i starzenie się skóry. Mezoporacja używana jest też w uzdrawianiu pękających naczynek trądziku czy przebarwień.


Jest to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej o doskonałych skutkach odmładzających. Dobrze jest jednak przed dokonaniem mezoporacji porozmawiać z doktorem, gdyż skuteczność takiej metody jest w co poniektórych wypadkach kwestionowana.
18/01/18, 09:57:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.