W których sytuacjach oraz w jakim miejscu stosuje się zabieg o nazwie mezoporacja?

przez | 10 lipca 2021
Czy wiesz, że funkcjonuje pewna technika z pogranicza kosmetyki oraz chirurgii plastycznej, jaką wykorzystuje się wtedy, kiedy borykamy się z problemem z naszą cerą, wobec której różnego typu kremy czy też nieskomplikowane operacje są bezsilne?

mezoporacja

Autor: John
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wykonywana w gabinetach kosmetycznych technika o kolokwialnej nazwie mezoporacja.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (http://spabaltica.pl/pl/twoja-strefa-relaksu/masaze/lecznicze/masaz-leczniczy) umieszczone tutaj. Z pewnością odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Skojarzenie z wyrazem operacja jest jak najbardziej właściwe, ponieważ jest to operacja z przedziału medycyny kosmetycznej. Jest to powstała w 2001 r. alternatywa dla bolesnej oraz pozostawiającej po sobie wyraźne ślady mezoterapii igłowej. To właśnie dzięki powstaniu mezoporacji zabiegi odbudowy skóry mogłyby przejść z gabinetów chirurgicznych do kosmetycznych. Wymieniona metoda jest jedynym tego typu szybkim i efektywnym zabiegiem dostępnym aktualnie na rynku. Działa ona na zasadzie tworzenia w skórze specjalnych kanałów, przez które dostarczane są do niej niacyny i substancje odżywcze. Jest to prawdopodobne dzięki elektrycznej stymulacji, dzięki jakiej torują się kanaliki wodne.

Pacjent

Autor: Centrum Kultury w Lublinie
dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby także wspomnieć, że przedstawiany zabieg nie jest bolesny. Odwrotnie – w czasie jego wykonywania skóra pacjenta jest pasowana, zatem zazwyczaj czuje on nawet dużą przyjemność. Jedyną nieprzyjemnością może być metaliczny posmak w buzi, jaki mógłby być rezultatem zastosowania niskiego napięcia energii elektrycznej. Zazwyczaj leczonym przy pomocy opisywanej metody jest cellulit i starzenie się skóry. Mezoporacja używana jest też w uzdrawianiu pękających naczynek trądziku czy przebarwień.

Jest to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej o doskonałych skutkach odmładzających. Dobrze jest jednak przed dokonaniem mezoporacji porozmawiać z doktorem, gdyż skuteczność takiej metody jest w co poniektórych wypadkach kwestionowana.