Gdzie chętnie pobierają się Polacy?

Jest w naszym życiu kilka naprawdę doniosłych wydarzeń, które potem z rozrzewnieniem wspominamy. Do takich zdarzeń bez wątpienia możemy zaliczyć ceremonię zaślubin. To najpiękniejszy dzień w życiu dwojga zakochanych w sobie ludzi. Wszyscy chcemy, by był on najwspanialszy. Zazwyczaj spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi, aby celebrować to wyjątkowe zdarzenie.
W polskiej tradycji zazwyczaj wyprawia się wielkie przyjęcie weselne, na które sprasza się całą familię i wszystkich znajomych. Znamy te sławne weselicha, zapisane w ojczystej literaturze. Jest to bez wątpienia jeden z naszych najpiękniejszych narodowych zwyczajów, z którego możemy być niezwykle dumni i którego z pewnością zazdroszczą nam mieszkańcy innych krajów. Jednak w naszych czasach spraszanie całej wioski i wszystkich żyjących członków rodziny może być nieco problematyczne. Wystawne wesela wyszły już z mody. Szczególnie w większych miejscowościach rezygnujemy z tej staropolskiej tradycji. Mnóstwo par organizuje niewielkie przyjęcia w gronie najbliższych (http://www.venicespecial.com/pl/pl). Często też wesele zastępuje uroczysty obiad, na który zaprasza się tylko rodziców i świadków. Niekiedy świeżo upieczeni małżonkowie zwołują po prostu przyjaciół do swojego ulubionego klubu i tam świętują złożenie przysięgi małżeńskiej.


Zobacz również

Szybkie załatwianie udanego wesela nad morzem

wesele
Wprowadził: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com
Ślub to bardzo niecodzienny moment, który wiąże się z wieloma przygotowaniami. Przygotowania , o których mowa mogą trwać nawet cały rok przed wybraną datą, a młoda para przez ten czas bierze na siebie mnóstwo obowiązków. Teraz właśnie czas na znalezienie odpowiedniego lokalu, bo przecież w nim mają imprezować osoby zaproszone. Jakie mamy kryteria? Sporo par wybiera morze na swoje miejsce wesela.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.