W jakim popularnym miejscu chętnie ludzie z Polski?

Mamy w naszym życiu kilka naprawdę wyjątkowych wydarzeń, które następnie długo wspominamy. Do takich zdarzeń z pewnością możemy zaliczyć ceremonię zaślubin. To najpiękniejszy dzień w życiu pary kochających się ludzi. Wszyscy chcemy, by był on najwspanialszy. Zwykle spotykamy się z najbliższymi i przyjaciółmi, aby celebrować to wyjątkowe zdarzenie.

W naszej tradycji zazwyczaj wyprawia się huczne wesele (zabawa weselna w Zielonej Górze), na które sprasza się całą rodzinę i wszystkich przyjaciół. Znamy te słynne weselicha, funkcjonujące w naszej literaturze. Jest to bez wątpienia jeden z naszych najpiękniejszych polskich zwyczajów, z którego możemy być bardzo dumni i którego na pewno zazdroszczą nam mieszkańcy innych krajów. Jednakże w naszych czasach zapraszania całej okolicy i wszelkich żyjących członków rodziny jest trochę problematyczne. Wielkie wesela wyszły już z mody. Zwłaszcza w wielkich miastach rezygnujemy z tej staropolskiej tradycji. Dużo młodych wybiera skromne spotkania w gronie najbliższych (http://venicespecial.com/pl/organizacja-slubow-i-wesel). Co raz częściej też przyjęcie weselne zastępuje uroczysty obiad, w którym biorą udział tylko rodzice i świadkowie. Niekiedy świeżo upieczeni małżonkowie zwołują po prostu znajomych do swojego ulubionego klubu i tam świętują zawarcie związku małżeńskiego.

Ślub w plenerze za granicą
Wprowadził: E. i M. Barteczko i 5Events
Źródło: abcslubu.pl
Nastała też nowa tradycja zawierania ślubu za granicą. Firmy, które zajmują się organizacją ślubów bardzo szybko zreflektowały się, że może to być kura, znosząca złote jajka, stąd też włączyły do dotychczasowej oferty również opcję ślubu w tropikalnych okolicznościach (www.venicespecial.com/pl/pl). Przysięga małżeńska wypowiedziana na tajskiej plaży to obecnie krzyk mody. Na takie śluby zazwyczaj decydują się młodzi mieszkańcy wielkich metropolii, który pragną odejść od polskich tradycji i uczynić coś niebanalnego.
Niezwykle często młodzi pragną po prostu zawrzeć związek małżeński w jakimś niezwykle romantycznym miejscu. Stąd też nikogo nie dziwi wesele w Wenecji. W ogóle, ślub we Włoszech należy do najmodniejszych. Włosi to bardzo wesoły naród, który uwielbia świętować. Przyjęcia weselne w tym kraju to gwarancja doskonałej zabawy, a także wybornego jedzenia.
18/04/06, 00:00:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.