W jaki sposób znaleźć porządnego fotografa na ślub?

przez | 19 lipca 2022
Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenia w życiu każdego człowieka. Na wydarzenie to nierzadko czekamy przez całe nasze życie. Gdy już przychodzi ten czas, niewątpliwie pragniemy, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, aby cała uroczystość się udała, oraz także aby goście weselni byli zadowoleni. Bez wątpienia pragniemy również mieć idealne pamiątki z zaślubin i wesela, wobec tego na ogół wynajmujemy kamerzystę i fotografa.

fotograf na ślub

Wynajem fotografa na pewno nie powinien być decyzją pochopną oraz nierozważną. Fotograf ślubny powinien posiadać odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, istotne jest również doświadczenie. Przed wyborem fotografa bezsprzecznie należałoby zaznajomić się z jego portfolio. To oczywiście portfolio, a więc jego fotografie, zdołają nam najwięcej stwierdzić o umiejętnościach danego fotografa. Powiedzieć można wszystko, aczkolwiek to fotografie odzwierciedlają umiejętności i doświadczenie, więc każda przyszła Para Młoda nie może przegapić obejrzenia portfolio. Jeśli w portfolio odkryjemy faktycznie dobre, interesujące i kreacyjne zdjęcia, jakie jednocześnie charakteryzują się stosownym wykonaniem, to możliwe, że również my będziemy zadowoleni z sporządzonych zdjęć. Następną istotną kwestią w toku wyboru fotografa jest termin. Wielu fotografów posiada zarezerwowane terminy z wielkim, czasami nawet z jednoletnim wyprzedzeniem. Planując ślub i wesele, bezspornie nie powinniśmy poszukiwać fotografa w ostatniej chwili.

aparat fotograficzny

Może się bowiem okazać, że osoby, jakie nas interesują nie będą posiadały wolnych terminów. Każdy fotograf kujawsko pomorskie ma także indywidualny cennik, w skład ceny nieraz wchodzą też sesje zdjęciowe. Poniektóre osoby posiadają parę pakietów dla Par Młodych, w skład jakich wchodzą rozmaite usługi, na przykład sesja (zdjęcia ciążowe) ślubna w dniu wesela bądź w innym dniu, zdjęcia z przygotowywań u Panny Młodej lub również u Pana Młodego itp. Pożądane byłoby poznać się z dostępnymi możliwościami i wybrać taką, która będzie nam odpowiadać. Gdy już wybierzemy fotografa, spiszmy z nim umowę. Umowa winna zawierać wszelkie ważkie ustalenia, wybraną propozycję, i także cenę i termin płatności.