W jaki sposób zdobyć fundusze z UE?

przez | 7 marca 2022
Jeśli rozważamy temat dotacji z UE, powinniśmy rozważyć jedną z korzystnych opcji, którą jest skorzystanie z leasingu. Należy tylko spełnić kilka wymagań, by bez trudności skorzystać z niniejszej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zacząć od tego, iż leasing dofinansowany z UE jest odpowiedni dla właścicieli firm, którzy chcą zakupić maszyny, narzędzia czy nieruchomości. Warto jest w tym miejscu jednak zaznaczyć, że fundusze unijne dla małych firm i dla średnich firm są o wiele chętniej przyznawane, niźli dla tych największych. Bez znaczenia jest rodzaj działalności – jest on obojętny. W jaki sposób zatem można pozyskać dofinansowanie?

Pierwszym krokiem jest sklasyfikowanie kosztów, a więc zorientowanie się czy zaliczają się one do jakiejkolwiek refundacji. Jeżeli nie ma dla nas właściwego programu, nic nie wskóramy. Bez kłopotu przejdą wydatki na kupno potrzebnych do pracy maszyn czy ich instalację. W następnej fazie należy wybrać firmę leasingową, z którą chcemy podpisać umowę i spisać należyty wniosek. Umowa może być podpisana dzień po i staje się podstawą do uzyskania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. Wymagana jest jeszcze faktura, np. na zakup maszyny, a potem czekamy już wyłącznie na rozważenie naszego wniosku.

Czy uzyskane tu wiadomości uważasz za ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (www.hurtplus.pl/), która także bez wątpienia będzie zachęcająca.

Wydawany jest przez organ rozporządzający finansami unijnymi. Od czego zależna jest wysokość dofinansowania? Nade wszystko od wydatków związanych z poczynionymi zakupami, jednak trzeba zaznaczyć, że nie może być ona wyższa niż średnia wartość rynkowa konkretnego sprzętu lub przedmiotu. Wycenić go można samodzielnie bądź u rzeczoznawcy, który jest obeznany w temacie oraz fachowo wykona zlecone mu zadanie.

Dzięki niniejszym wskazówkom prościej będzie ubiegać się o uzyskanie dofinansowania unijnego. Warto pamiętać, by stosować się do wszystkich zaleceń i wytycznych, gdyż ustrzeże to nas przed napotkaniem niechcianych kłopotów i przedłużeniem się koniecznego postępowania. Wsparcie finansowe może znakomicie pomóc nam w rozwoju i wybiciu się spośród szerokiej konkurencji działającej na rynku. W innym przypadku szybko możemy stracić swoją czołową pozycję i będziemy zmuszeni martwić się o dalszy los firmy bądź zupełnie zamknąć swoją działalność.Bank BGŻ