W jaki sposób zapobiegać starzeniu się skóry?

przez | 5 stycznia 2022
Starzenie się jest pewne, jednakowo jak wiele innych rzeczy, lecz nic nas tak bardzo nie ambarasuje jak pojawiające się na twarzy bruzdy, sprawiające, iż wyglądamy na starsze aniżeli naprawdę jesteśmy.
Chociaż dla pewnej części dam zmarszczki są objawem ich rosnącej mądrości, to jednak większa część z nas uważa je za dokuczające przypomnienie wieku.

Staramy zatem się ich pozbyć, kupując w drogeriach coraz to nowsze kremy i botoks. Jednak mimo pozorów mogą one zdziałać istotnie niewiele a tak naprawdę ważny jest zdrowy styl życia. Niżej odkryjesz łatwe oraz skuteczne porady, w jaki sposób pozbyć się bruzd jak też dłużej radować się młodym wyglądem.
sisley pod oczy

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim przestań palić. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że palenie jest szkodliwe dla twego zdrowia, lecz czy wiesz, że oddziaływa ono w sposób negatywny także na twoją cerę? Palenie przyśpieszyć może proces starzenia się, a przez to wywołuje powstawanie zmarszczek i wysuszenie cery. Palenie zwiększa liczbę wolnych rodników, które rozkładają elastynę oraz kolagen zawarte w skórze, co jest przyczyną tworzenia się zmarszczek. Czy masz pojęcia, iż ciągłe marszczenie brwi i krzywienie się może spowodować powstanie na naszej skórze zmarszczek, szybciej aniżeli możesz to sobie wyimaginować? Częste marszczenie brwi, skóry wokół oczu oraz ust powoduje, iż mięśnie twarzy są przepracowane oraz w punktach tych tworzą się rowki.

A więc śmiej się jak najwięcej i sporadycznie rób grymasy, a twa skóra z pewnością wyglądać będzie lepiej i nie będzie na niej oznak starości. Zawsze przed położeniem się do łóżka wklepuj Sisley pod oczy. Stosując się do powyższych wskazówek, długo będziesz cieszyć się młodą i promienną cerą.