W jaki sposób zamówić oryginalne zaproszenia ślubne?

przez | 25 listopada 2021
Dzień ślubu to dla wielu par najważniejszy dzień w życiu. Starannie planują one ceremonię zaślubin, poszukują wymyślnych strojów. A po ślubie zazwyczaj robi się huczne wesele, na którym również należy zaplanować każdy, nawet najmniejszy szczegół. Takimi drobiazgami są zaproszenia dla gości oraz winietki ślubne.

uroczystość

Autor: Aneta Garbowska
Źródło: abcslubu.pl
Jest bardzo dużo gotowych wzorów zaproszeń. Możemy kupić je je w salonie ślubnym, zapełniamy imionami i nazwiskami gości, i gotowe. Co prawda są jeszcze osoby lubiące trochę bardziej trudnych rozwiązań. Jedno z najciekawszych zaproszeń ślubnych, które otrzymałam, urzekło mnie przede wszystkim swoją prostotą. Młoda para zrobiła je z mocniejszego kartonowego papieru. Na pierwszej stronie było zdjęcie z zakochanymi. Po otworzeniu widzieliśmy odręcznie kaligrafowany tekst zaproszenia.

Sprawdź, jakiego rodzaju informacje znajdziesz pod tym linkiem (http://www.restauracjatraktat.pl/s/pl/15/przyjecie-komunijne). Na pewno będą niesamowicie interesujące oraz godne zainteresowania, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracał.

Kolejnym, równie oryginalnym zaproszeniem było także wykonane z grubszego złotego papieru, z kilkoma źdźbłami suszonej trawy i płatkami róż. Tekst w tym przypadku nie był już pisany odręcznie, a drukowany na zwyczajnej atramentowej drukarce. Ale to zaproszenie eleganckie zaproszenia ślubne także zachowałam na pamiątkę. Kolejnym coraz częstszym zwyczajem jest sadzanie gości przy stołach. Unikamy w ten sposób siadania obok siebie skłóconych członków rodziny, czy nie lubiących się ciotek. Zaproszonych gości tym samym posadzimy tak, że będą idealnie czuć się w swoim towarzystwie i wesoło bawić. Imiona i nazwiska gości napiszemy na winietkach (jak zrobić winietki), które ustawiamy przy kolejnych szklankach. Propozycje winietek można znaleźć na . Do wykonania najłatwiejszych winietek potrzebujemy ozdobny papier i długopis.