W jaki sposób wykonać gustowne nakrycie stołu?

przez | 9 lipca 2021
Aby efektownie przyjąć gości i uświetnić imprezę zazwyczaj wykonujemy wyjątkowe posiłki. Smaczne ciasta, kilkudaniowe obiady czy chociaż pyszna kolacja z pewnością zostaną zauważone. Jeżeli jednak masz zamiar wykonać coś naprawdę szczególnego, dobrym rozwiązaniem będzie również właściwe przygotowanie blatu. W jaki sposób możesz tego dokonać?

Świąteczne nakrycie stołu

Autor: thelittlecorner.tumblr.com
Źródło: thelittlecorner.tumblr.com
Opcji jest całe mnóstwo. Przede wszystkim przyda się śnieżnobiały obrus. Na nakryciu warto położyć ozdobną zastawę, może być taka, którą wyciągasz tylko na specjalne okazje. Może to być tak zastawa klasyczna, jak i zupełnie współczesna. Do tego dołóż sztućce a także serwetki. Serwetki również mogą stać się wykwintną dekoracją. To tylko niepozorny kawałek delikatnego materiału, ale odpowiednio złożona serwetka może naprawdę uświetnić nakrycie stołu. W związku z tym jak przygotować nakrycie, by wywarły wrażenie na każdym, kto zasiądzie do niego w święta lub z innej okazji?

Pomysł na nakrycie stołu daje wiele możliwości. Niezwykle użytecznym, a zarazem zawodowo prezentującym się rozwiązaniem jest utworzenie z serwetki kieszonki na nóż i widelec. To bardzo łatwy zabieg i można go wykorzystać zarówno z serwetkami klasycznymi, jak i z koronką. Innym rozwiązaniem jest np. stworzenie tzw. podwójnego zafalowania i zawinięcie serwetki (znacznie odnajdziesz ważny link) na końcu. Pomiędzy falami będzie spoczywać nóż i widelec.

Przy określaniu techniki dobrze jest mieć na uwadze tez to, czy serwetki mają być pomocne dla gości. Nie każde złożenie da się później łatwo rozłożyć, z tego powodu część układów jest zarezerwowanych tylko dla imprez o czysto reprezentatywnym charakterze. A więc takich, gdzie używanie serwetki (strona firmy -> przejdź po tym linku) prawdopodobnie nie będzie konieczne.Oprócz serwetek możesz także postarać się o charakterystyczne elementy na blacie. Doskonale sprawdza się etażerka, a więc kilkupoziomowa tacka. Na etażerce z reguły umiejscawiane są słodkości lub owoce. W sprzedaży kupisz tak desigerskie etażerki, jak i takie o klasycznej formie.