W jaki sposób wyekwipować salon fryzjerski?

przez | 6 sierpnia 2022
Co powinien mieć każdy zakład fryzjerski, jakie są nieodzowne akcesoria które usprawniają pracę fryzjerowi oraz zapewniają komfort klientów?
Te pytania przeważnie zadają sobie debiutujący fryzjerzy jacy zaczynają swoją przygodę z fryzjerstwem.

fryzury

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Nie od dzisiaj wiadomo, iż profesjonalny zakład fryzjerski winien zachęcać do skorzystania ze swych usług od wejścia. Jednak jakość świadczonych usług uzależniona jest od szeregu elementów, o których każdy fryzjer musi wiedzieć. W poniższym tekście, podpowiadamy o czym trzeba pamiętać przy wyposażaniu salonu fryzjerskiego. W jaki sposób urządzić zakład fryzjerski? Fotele – najważniejszą kwestią jest wygoda klientów, tak tych czekających jak także tych już obsługiwanych. Stąd wygodne fotele oraz sofy to priorytet dla każdego salonu. Fotel powinien być zrobiony z materiału wysokiej jakości, wyekwipowany w podłokietniki sprzyjające komfortowi klienta. Dobrze jeśli ma podnóżek, który pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji sprzyjającej odprężeniu. Powinien być też wyekwipowany w regulację wysokości, jaką ustawia się bądź przy zastosowaniu pompy hydraulicznej bądź gazowej. Jednak najistotniejszą funkcję którą powinien spełniać to stabilność, upraszczająca w ów sposób pracę cyrulika. Rzecz jasna estetyka również spełnia istotną rolę jednak pamiętać trzeba, że ładnie nie za każdym razem znaczy komfortowo, a przecież wygoda klienta jest najistotniejszy.
Dziś bardzo ciężko jest wybrać właściwe umeblowanie do zakładu fryzjerskiego bo mnóstwo z nich kusi ładnym wyglądem, ale nie koniecznie są one praktyczne. Zwierciadła – w tym zakresie również powinniśmy zwracać uwagę na nadzwyczaj istotne kwestie. Zwierciadło fryzjerskie musi mieć dużą odporność na wilgoć. Nie mogą być to standardowe lustra takie jak w zwyczajnych łazienkach.

Muszą spełniać odpowiednie standardy. Profesjonalne zwierciadła wykonane są ze specjalnego materiału, który ochrania je przed korozją. Konieczne są także drobne przyrządy takie jak przykładowo lokówki.