W jaki sposób walczyć z depresją sezonową?

przez | 9 lipca 2021
Depresja to choroba, o jakiej od dłuższego już czasu mówi się rzeczywiście bardzo poro. Warto niemniej pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie zdecydowanie inne od tradycyjnej wersji tej choroby. Wyróżniają ją bowiem stany obniżonego nastroju, jakie mają miejsce jedynie w wyniku niedoborów światła słonecznego, które w Polsce da się zaobserwować podczas zimy i jesieni. Często, depresja tego rodzaju mija razem z pojawieniem się dużej dawki promieniowania słonecznego. W jaki sposób jednakże przetrwać miesiące zimowe, które w Polsce trwają faktycznie dosyć długo? W jaki sposób poradzić sobie z depresją sezonową?

plaza

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Zalecana jest zazwyczaj lampa do fototerapii, która cieszy się aktualnie dosyć dużym zainteresowaniem. Lampę umieszcza się w pomieszczeniu i produkuje ona odpowiednią ilość światła tym sposobem zmniejszając niedobory. Jest tania i rzeczywiście efektywna. Na dodatek, to całkowicie bezpieczna forma leczenia, jako że nie wiąże się z pojawianiem się jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zainteresował Cię taki tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Pokrewne treści przeczytasz również tutaj kwas hialuronowy lubin.

Wystarczy, że osoba zmagająca się z depresją każdego dnia, mniej więcej przez godzinę albo dwie, będzie przebywała w sąsiedztwie lampy. To, jaka powinna być odległość pomiędzy człowiekiem i lampą jest kwestią indywidualną oraz zależy od urządzenia. Każdy producent udostępnia tego rodzaju informację na opakowaniu, tym samym zanim zacznie się terapię, wskazane jest się z nią zapoznać. To, jak długa powinna być sesja z udziałem lampy zależy w dużej mierze od jej mocy.

Nie zwlekaj – aktualny tekst już jest zamieszczony na naszej stronie. Kliknij w poniższy link i wtedy wyszukasz ogrom uzupełniających treści na temat tego ciekawego zagadnienia.

Im jest ona wyższa, tym mniej czasu trzeba spędzić przy urządzeniu. Warto mieć to na względzie, wybierając najbardziej funkcjonalną dla siebie lampę – dowiedz się więcej o lampach na depresję.

Zakup lampy jest ściśle związany z tym, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Należy dokładnie zastanowić się nad tym, ile czasu dziennie można poświęcić na sesję z jej udziałem. Wyłącznie regularne, codzienne sesje mogą zagwarantować zadowalające rezultaty, w związku z tym jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie w stanie sobie pozwolić na długotrwałe naświetlanie, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup lampy o wyższej mocy. Urządzeń takiego rodzaju jest aktualnie na rynku faktycznie bardzo dużo, tym sposobem każda osoba wyszuka artykuł, który spełni jej oczekiwania. Pod uwagę warto wziąć też wymagania pozostałych członków rodziny, którzy będą z lampy korzystali (odwiedź stronę).