W jaki sposób troszczyć się o zęby? Przeczytaj, co zrobić, aby mieć śliczny uśmiech

przez | 10 lipca 2021
W jaki sposób troszczyć się o zęby? Częste czyszczenie ząbków, płukanie jamy ustnej, nitkowanie zębów i systematyczne wizyty u stomatologa – to parę reguł, jakimi powinien pokierować się każdy, kto chce mieć piękny uśmiech.

zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Okazuje się jednakże, że nasze nawyki związane z higieną oraz zdrowiem zębów pozostawiają wiele do życzenia. Zacznijmy lepiej troszczyć się o ząbki swoje oraz swoich dzieci – apelują dentyści łomża – oferta– oferta -. I akcentują, że najważniejsza jest prewencja, a więc częste szczotkowanie ząbków, używanie nitek dentystycznych jak też regularne odwiedzanie stomatologa, zanim ząb zacznie boleć. Jak troszczyć się o zęby? Szczotkuj zęby po posiłku. Nitkowanie jest też nadzwyczaj ważnym elementem dbania o higienę, bo bakterie nie gromadzą się jedynie na powierzchniach ząbków, jakie zdołamy wyszczotkować, lecz także w przestrzeniach pomiędzy zębami. Metodą na ochronę zębów może być także lakowanie. To całkiem bezbolesny zabieg, który może ochronić zęby przed próchnicą. Jest to działanie profilaktyczne, realizowane na zdrowych ząbkach stałych jak też mlecznych. Polega na zalaniu specjalnym lakiem luk i wgłębień w zębach. Dzięki temu możemy zabezpieczyć te miejsca, które dziecku trudno jest wyszczotkować. Stomatolog (zobacz www.welldent.wroclaw.pl/) Wrocław może zastosować lak obejmujący fluor, jaki powiększa odporność zębów, a również wzmacnia szkliwo jak też nasila mineralizację.

Dzięki takiemu zabiegowi ząbki stają się bardziej odporne na działanie kwasów, przez co niebezpieczeństwo wystąpienia próchnicy zmniejsza się nawet o 90 proc. Nie zaniedbuj wad zgryzu. Kiedy leczenie jest wymagane, powinniśmy zacząć je jak najwcześniej.