W jaki sposób rozpoznać dobrego doradcę finansowego?

przez | 10 lipca 2021
Doradcy finansowi pomagają w korzystnym zarządzaniu kapitałami. Ich wskazówki przydadzą ci się, jeżeli nie masz czasu, a przede wszystkim chęci na chodzenie po bankach i porównywanie ofert finansowych. Jakim sposobem znaleźć niezłego doradcę finansowego? Nim postawisz na konkretną osobę albo firmę, sprawdź szczegółowo, czy jest kompetentna. Na rynku nie brakuje nieuczciwych specjalistów i zwykłych oszustów. Zacznij od niezobowiązujących spotkań z kilkoma konsultantami z rozmaitych firm. Pewnym źródłem będzie jednak przyjaciel, który już korzystał z usług doradcy. Być może poleci ci dobrego specjalistę.

Na spotkaniu wybadaj kompetencje doradcy. Nierzadko jego pensja jest uzależniona od liczby sprzedanych usług, zatem będzie próbował wcisnąć ci byle co, byleby zarobić. Dobry specjalista analizuje indywidualne oczekiwania swojego klienta i wtedy dobiera dla niego produkt. Sprawdź również, czy wybrana przez ciebie jednostka jest niezależna, a więc czy jej posiadaczem nie jest żaden bank albo inna instytucja finansowa i czy ma w swej ofercie szeroki przekrój produktów finansowych, przeróżnych instytucji. Doradca finansowy powinien dopytać się szczegółowo o twe finanse. Ty także nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, iż jego argumenty powinny być rzeczowe. Nie wierz konsultantom, którzy nazbyt mocno naciskają i pokazują tylko jeden produkt. Możesz wówczas podejrzewać, że doradca nie jest niezależny.

doradca

Autor: iStock
Źródło: iStock

Za wywiad z doradcą oraz radę nie płacisz.

Czy ten wątek Cię zainteresował? Wejdź również na pomocne materiały (https://aureus.pl/blog/wartosc-kontraktow-389-mld-zl/) posiadające tak samo ważne dane, które niewątpliwie kompletnie Cię wciągną.

Przedsiębiorstwa doradztwa finansowego zyskują dopiero, gdy wykupisz konkretny produkt. Stąd tak ważne będzie wyszukanie rzetelnego specjalisty, który poleci ci taką polisę czy fundusz, na których nie stracisz. Nie dziw się, jeżeli po zwieńczeniu transakcji konsultant poprosi cię o kontakt do twych znajomych, ażeby zaoferować im swoje usługi. W tenże właśnie sposób działają firmy doradztwa finansowego. Gdy rzeczywiście będziesz kontent z wskazówek, możesz dać namiary znajomych, którzy potrzebują wsparcia specjalisty. Pamiętaj jednakże, iż nie musisz tego robić.

Jak znaleźć doradcę w miejscu swojego zamieszkania? Nic skomplikowanego, wystarczy wbić w wyszukiwarkę hasło: doradca finansowy Lublin. Praca doradcy jednak nie kończy się na wyborze produktu jak też uwieńczeniu transakcji. Rzetelny doradca winien mieć kontakt z nami przez cały czas.

Ta wskazówka z serwisu (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/badanie-telefoniczne/) zapewni Ci to, że odnajdziesz wiele niezwykle użytecznych danych – to trochę inny punkt widzenia na taką kwestię.

Ma powiadamiać o sytuacji na ryku finansowym jak też ostrzegać o niebezpieczeństwie.