Jak walczyć z depresją sezonową?

Depresja to choroba, o jakiej od niedawna mówi się faktycznie dosyć wiele. Trzeba jednak pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie całkowicie odmienne od tradycyjnej wersji tej choroby. Charakteryzują ją bowiem stany obniżonego nastroju, jakie występują wyłącznie w wyniku niedoborów światła słonecznego, które w Polsce da się zaobserwować podczas zimy i jesieni. Często, depresja tego rodzaju mija wraz z pojawieniem się wystarczającej dawki promieniowania słonecznego. W jaki sposób jednak przetrwać miesiące zimowe, które w Polsce trwają naprawdę bardzo długo? W jaki sposób poradzić sobie z depresją sezonową?
plaza
Wprowadził: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Zalecana jest najczęściej lampa do fototerapii, jaka cieszy się współcześnie dosyć dużym zainteresowaniem. Lampę stawia się w pomieszczeniu i wytwarza ona odpowiednią ilość światła w ten sposób redukując niedobory. Jest tania i faktycznie efektywna. Ponadto, to zupełnie bezpieczna forma leczenia, jako że nie wiąże się z pojawianiem się żadnych skutków ubocznych. Wystarczy, że osoba zmagająca się z depresją każdego dnia, mniej więcej przez godzinę bądź dwie, będzie przebywała w sąsiedztwie lampy. To, jaka powinna być odległość pomiędzy użytkownikiem i lampą jest kwestią indywidualną oraz zależy od urządzenia. Każdy producent podaje taką informację na opakowaniu, dlatego zanim zacznie się terapię, wskazane jest się z nią zapoznać. To, jak długa powinna być sesja z udziałem lampy zależy w dużej mierze od jej mocy. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu trzeba spędzić przy urządzeniu. Warto mieć to na uwadze, wybierając najbardziej odpowiednią dla siebie lampę - czytaj artykuł o lampach na depresję.

Zobacz również

Pragniesz, aby twój ślub był naprawdę szczególny? Wybierz uroczystość w pięknym miejscu

Ślub za granicą
Wprowadził: Cayobo
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć, że dzień zaślubin jest jednym z tych najistotniejszych w życiu. Właśnie z tego powodu tak wiele zaangażowania poświęca się, by zaplanować szczególną oprawę i uwiecznić go na długie lata w pamięci własnej oraz bliskich osób. Dzień zawarcia ślubu można celebrować na wiele sposobów: urządzić uroczyste wesele, wyjechać po uroczystości w bajkową podróż poślubną albo zdecydować się na coś jeszcze bardziej niezwykłego.


Zakup lampy jest ściśle uzależniony od tego, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Należy szczegółowo zastanowić się nad tym, ile czasu dziennie można poświęcić na sesję z jej udziałem. Jedynie regularne, codzienne sesje mogą przynieść zadowalające rezultaty, tym samym jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie w stanie sobie pozwolić na długotrwałe naświetlanie, wtedy dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup lampy o wyższej mocy. Urządzeń takiego rodzaju jest aktualnie na rynku rzeczywiście bardzo wiele, w ten sposób każda osoba znajdzie towar, który spełni jej oczekiwania. Na względzie warto mieć także oczekiwania innych członków rodziny, którzy będą lampę użytkowali (dodatkowe info).
14/09/22, 14:37:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.