W jaki sposób nowoczesne oprogramowanie będzie się mogło przyczynić do dużego zmniejszenia liczby segregatorów w firmach.

W dużej ilości firm po dziś dzień można spotkać ogromne segregatory, w których są przechowywane dokumenty, które się wystawia. Jeżeli firma jest duża, to i samych dokumentów będzie dość dużo, czasami trzeba przeznaczyć na nie całkiem spore pomieszczenie.


księgowa
Wprowadził: NATO E-3A Component
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz w chwili obecnej można od tego odejść, bo w ostatnich latach obowiązujące przepisy zaczęły się dostosowywać do obecnych możliwości technicznych i ewidencja cyfrowa przy spełnieniu kilku warunków będzie jak najbardziej możliwa i dopuszczalna. Oczywiście będzie też dużo bardziej wygodna, bo z firmowego archiwum spokojnie będą mogły zniknąć wszystkie segregatory z fakturami, rachunkami i raportami. Co zrozumiałe przejście na elektroniczną archiwizację będzie się wiązało z koniecznością wdrożenia jakiegoś systemu i wykonaniu zmian w organizacji firmy. Wiążą się z tym pewne koszty, lecz plusy takiego rozwiązania są na tyle duże, że bardzo szybko poniesione nakłady się zwrócą, a firma zacznie pracować bardziej efektywnie i wydajnie.

Dziś zdecydowana większość oferowanych systemów typu ERP umożliwia prowadzenie pełnej archiwizacji dokumentów pod postacią cyfrową.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.