W jaki sposób na własną rękę przygotować dla malucha kalendarzyk adwentowy?

przez | 9 marca 2022
Dość ciekawie i interesująco dla dzieci może wyglądać adwentowy kalendarzyk stworzony z opakowań z zapałek. Do jego wytworzenia przydatne będą tego typu rzeczy jak m.in. papier kolorowy, dwadzieścia cztery opakowania po zapałkach, klej, farby, pędzle, flamaster, wstążeczka czy słodkości.
Pudełka po zapałkach powinny być już całkiem puste.

usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Po opróżnieniu ich zawartości trzeba położyć wszystkie opakowania w trzech kolumnach, każda po 8 pudełek. Następnie trzeba ustawić kolumny jedna koło drugiej i upewnić się, czy wyglądają właściwie. Następnie należy obciąć z kolorowego papieru albo z brystolu długi prostokątny pasek. Trzeba owinąć nim boki kolumn, tak, aby wszystkie pudełka trzymały się razem. Podobnie teraz z kwadratowym kawałkiem – trzeba zakleić tył przyszłego kalendarzyka. Należy zaczekać, aż klej zupełnie wyschnie. Gdy już to nastąpi, trzeba przejść do upiększania kalendarzyka oraz do pomalowania na przedzie świątecznego oznaczenia, zatem choinki, bombki Mikołaja lub gałązki choinkowej.
Możesz również zdecydować się na cokolwiek chcesz i co umiesz zrobić.

W tym miejscu opublikowana jest podobna strona opisująca taką tematykę. Zobacz także inny świeży tekst na opisywany temat. On również jest godny uwagi.

choinka jest najbardziej barwna, z tego też powodu dobrze jest zdecydować się na właśnie taki motyw, natomiast po stworzeniu ozdoby znowu poczekać, aż wszystko całkowicie wyschnie. W następnej kolejności należy ponumerować opakowania od 1 do 24 i przygotować właśnie 24 paski. Potem trzeba wysunąć każde z pudełeczek, przyklejając do spodu wstążkę w taki sposób, aby cząstka wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyć do wyciągania szufladek.

Na samym końcu konieczne jest powkładanie do szufladek małych słodyczy lub małych zabawek. Innym rodzajem kalendarza adwentowego jest taki zrobiony z kopert lub z lnianych woreczków. Ten typ kalendarzyka nie zajmuje zbyt dużo miejsca.