W jaki sposób można wykorzystać UE?

przez | 5 października 2021
Unia Europejska jest organizacją, która daje Polsce dużo szans – jeżeli jesteśmy choćby trochę aktywni, mamy okazję czerpać profity z uczestnictwa naszego kraju w owej organizacji. W ogóle to czas błyskawicznie idzie – przecież weszliśmy do UE już 10 lat temu. Nawet politycy, którzy wcześniej byli wielkimi przeciwnikami wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej bardzo dobrze wiedzą, że całkowicie nie mieli odnośnie tego racji. Chociaż to tak czy siak politycy, a wszyscy wiemy, iż krajowa polityka jest grą. Cóż, geopolityka jest mimo wszystko nieubłagana – jeżeli nie chcieliśmy skończyć jak Białoruś, musieliśmy powiedzieć tak w unijnym referendum.

Bank Uni Europejskiej

Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com
Cieszy, że Polacy okazali się inteligentną nacją, choć w sumie nie byliśmy w owym aspekcie wyjątkami, ponieważ wszystkie państwa zagłosowały tak jak my…

Dobrze, iż właśnie tak się stało, ponieważ chociaż Unia Europejska jest nieco dziwnym tworem, mocno zbiurokratyzowanym, przesadnie lewicowym, to jednakowoż dał nam bardzo dużą szansę. A więc jeżeli ktoś, jak wcześniej już zostało wspomniane, umie pokazać własną aktywność, może odnieść niemały sukces. Przykładowo może pozyskać unijne fundusze na otworzenie firmy! Nierzadko mamy mądrze przygotowany biznesplan, praktycznie w 100% jesteśmy pewni, iż możemy odnieść spory sukces w świecie biznesu, lecz cóż z tego, jeśli najzwyczajniej w świecie nie mamy pieniędzy na choćby zatowarowanie, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, wizytówkę internetową, itp. Zależy wszystko od typu naszych usług albo produktów. Unia daje kasę na niemalże wszystko, choć pewnie taki szmateks raczej nie jest przesadnie lubiany.

Są w istocie różne typy dotacji unijnych – można śmiało rzec, że jeśli dopiero rozpoczynamy firmę, czyli nie posiadamy jeszcze nawet NIP-u i REGON-u, zapewne uzyskamy góra 20 tysięcy zł.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające notki na interesujący Cię dział. Wejdź do kolejnego wpisu oraz czytaj raport (http://www.psmtechnik.pl/pylony-i-tablice,9,pl).

To oczywiście niemała gotówka: choć należy wiedzieć, iż w żadnym razie dotacje unijne dla firm jak nie mogą być wydane na głupoty.

Z dosłownie każdej złotówki potem trzeba się rozliczyć, zatem jeżeli ktoś uważa, że kupi za kasę z UE telewizor, wczasy w Egipcie bądź luksusowe buty, jest w ogromnym błędzie. To znaczy – takowa opcja naturalnie istnieje, lecz i tak potem będzie kontrola: a właśnie wtedy nie będziemy mieli wiele powodów do radości.