W jaki sposób dbać o ząbki?

Szkliwo zębów jest to najtwardsza tkanka ząbków – starczą jednakże niedbalstwa w higienie jamy ustnej jak też złe przyzwyczajenia, ażeby kłopoty z ząbkami stały się faktem.


Wiele osób nawet nie zdaje sobie kwestii z tego, jaki wpływ na stan zębów mogą mieć pewne postępowania.


Nieprawidłowa higiena zębów, stronienie od wizyt u dentysty i spożywanie słodkich napitków gazowanych to jedynie pewne z wielu sposobów na braki w zębach i niedostatki w uzębieniu. O ile chcesz długo cieszyć się własnymi zębami, przyda ci się ociupinę sugestii, czego nie należy robić. Nawet maluchy mają pojęcie, iż powinno się myć ząbki - - > najnowszy artykuł. Wszelakie niedbalstwa prowadzą bowiem do próchnicy ząbków i chorób dziąseł. Z drugiej jednak strony, nadmierna gorliwość także nie popłaca.

W opisywanym tutaj artykule przeczytasz fascynujące wątki, jednak zobacz także, co jest w źródle (https://codopress.pl/). Bez wahania zwyczajnie go kliknij.

Dokładne mycie zębów po każdym posiłku w żadnym razie nie jest tak korzystne, jak mogłoby się wydawać. Profesjonaliści rekomendują czyszczenie zębów trzy razy dziennie - po śniadaniu, obiadku a także wieczerzy. Nie powinno się przy tym przesadnie czyścić ząbków tuż po powstaniu od stołu. Myjąc ząbki bezpośrednio po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, jakie na skutek działania kwasów wydzielających się podczas spożywania posiłku, staje się w wyższym stopniu miękkie. Wskazane jest więc odczekanie 60 minut przed szczotkowaniem ząbków. W tym czasie kwasy zostają zneutralizowane, a ząbki mają czas na powtórną mineralizację. Szczotka do zębów winna być delikatna. Zbyt twarda szczoteczka może bowiem uszkadzać szkliwo.


schorzenie
Wprowadził: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com


Zobacz również

Parę przydatnych wskazówek o tym, w jaki sposób znaleźć dobrego dentystę.

Laser pomoże w walce z chrapaniem
Wprowadził: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Każdemu chyba będzie zależeć na tym, aby mieć zdrowe i czyste zęby, i systematycznie o nie dba. Jednak nawet systematyczne szczotkowanie porządną pastą może nie uchronić nas od próchnicy, i w pewnej chwili pojawić się mogą różne ubytki.


Szkliwo myj łagodnymi ruchami kolistymi. Miej na uwadze, aby po każdym posiłku użyć nitki stomatologicznej.


Usuwanie pozostałości pokarmu z powierzchni międzyzębowych zajmuje w przybliżeniu dwóch minut, a korzyści płynące z tejże czynności są nieocenione. Nadzwyczaj ważne dla zdrowia zębów będą także regularne wizyty u dentysty. Stomatolog (dentysta żoliborz) Łomża dokonuje przeglądu zębów co pół roku.
20/05/01, 08:10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.